Ogromna zmiana już od poniedziałku. Wielu Polaków czekało z zapartym tchem

Ogromna zmiana już od poniedziałku. Wielu Polaków czekało z zapartym tchem Źródło: Unsplash Chris Barbalis

Obostrzenia w Polsce przybierają coraz łagodniejszą formę. Do pracy wrócili już fryzjerzy oraz kosmetyczki, także lokale gastronomiczne mogły na nowo zacząć obsługiwać swoich salach klientów. Kolejna ogromna zmiana nastąpi już od poniedziałku. Wielu Polaków czekało z zapartym tchem by znów móc skorzystać z świadczonych usług. Koronawirus w Polsce nadal jest ogromnym zagrożeniem, jednak rządzący decydują się na znoszenie kolejnych zakazów.

Obostrzenia w Polsce zostały wprowadzone po to by ograniczyć przenoszenie się wirusa SARS-CoV-2 między ludźmi. Obecnie rząd wdraża kolejne etapy odmrażania gospodarki i wiąże się to ze znoszeniem coraz większej liczby wprowadzonych wcześniej zakazów. Już od najbliższego poniedziałku odwiedzić będziemy mogli kolejne miejsca.

Ogromna zmiana od poniedziałku, obostrzenia w Polsce znów ulegną złagodzeniu

Obostrzenia w Polsce dotknęły praktycznie każdej sfery naszego życia. Musieliśmy zmienić zarówno swoje przyzwyczajenia dotyczące korzystania z sektora usług czy załatwiania spraw urzędowych. Niedawno do pracy wrócili fryzjerzy i kosmetyczki, jednak siadając ponownie na fotelu musimy być świadomi ogromnych zmian jakie zajdą w serwowanej nam usłudze. Rządzący zdecydowali się na zniesienie kolejnych obostrzeń w Polsce, wielu Polaków czekało z zapartym tchem na tę informację. Załatwienie niektórych spraw urzędowych przy wykorzystaniu zdalnych form kontaktu, bywało kłopotliwe, już od poniedziałku szykuje się ogromna zmiana.

DALSZA CZĘŚĆ TESKTU POD GALERIĄ:

Otwierają się kolejne miejsca

Jak podaje Wirtualna Polska w związku z rozporządzeniem Rady Ministrów do pracy wracają wszystkie urzędy administracji samorządowej oraz rządowej. Interesanci będą mogli stawić się w urzędach osobiście i załatwić niezbędne sprawy, ucieszy to szczególnie tych, którzy z obsługą komputera nie radzili sobie najlepiej. W dobie epidemii koronawirusa często podnosi się problem wykluczenia technologicznego, które dotyczy ogromnej części społeczeństwa, powrót do pracy przez te urzędy pomoże załatwić formalności właśnie takim osobom. Zalecaną formą, z oczywistych przyczyn, wciąż pozostanie korzystanie z internetowych opcji przygotowanych przez poszczególne placówki. Z poniedziałkowych zmian ucieszą się także rolnicy.

Dzisiaj grzeje: 1. Rząd zniesie bardzo uciążliwy zakaz w trzech fazach. Pierwsza rusza już 1 czerwca, jest powód do radości

2. W środę rząd podjął decyzje. Możesz stracić ogromne pieniądze, rewolucja dla polskich obywateli

Do pracy wracają także inne urzędy

Obostrzenia w Polsce oraz ogromna susza na początku wiosny nie były szczęśliwym połączeniem dla rolników. Małym pocieszeniem w tej sytuacji może okazać się fakt, iż już od najbliższego poniedziałku, zgodnie ze wspomnianym wcześniej rozporządzeniem, do pracy wrócą także biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Na pewno ułatwi to rolnikom załatwienie choć części niezbędnych spraw oraz dostarczenia niezbędnych dokumentów.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Depresja występuje coraz częściej. Jak ją rozpoznać i gdzie szukać pomocy?
  2. Smutna wiadomość z samego rana. Znany piłkarz nie żyje. Zginął w tragicznym wypadku, miał tylko 45 lat
  3. O jej romansie nikt nie wiedział, Grażyna Torbicka uwiodła prawdziwą legendę. Relację zakończył fatalny wypadek
  4. Kotek wygląda zza kwiatów. Tylko prawdziwi geniusze potrafią wskazać jego pyszczek, wielu się poddało
  5. Minister Edukacji powiedział, jak może wyglądać przyszły rok szkolny. Rodzice i uczniowie nie będą zadowoleni
  6. 1 łyżeczka miodu przed snem pomaga nawet w zaawansowanych przypadkach. 6 powodów, by zjeść miód przed pójściem spać

Źródło: WP

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News