MZ potwierdza, nie dało się uniknąć. Wiemy, kiedy wprowadzą nowe zasady dla wszystkich Polaków, nie wszyscy będą zadowoleni

MZ potwierdza, nie dało się uniknąć. Wiemy, kiedy wprowadzą nowe zasady dla wszystkich Polaków, nie wszyscy będą zadowoleni Źródło: .

Obostrzenia związane z rygorem sanitarnym, który ma na celu ochronę Polaków przed konsekwencjami panującej pandemii koronawirusa, mogą wkrótce powrócić. Minister oficjalnie potwierdził wprowadzenie nowych rekomendacji dotyczących stanu epidemiologicznego w kraju. Nie wszyscy będą zadowoleni z tego, co postanowiono.

Obostrzenia nie cieszyły się uznaniem części Polaków, a wiele osób boi się powrotu na jesieni. MZ właśnie poinformowało o tym, kiedy można spodziewać się nowych rekomendacji dla Polaków. Powołano specjalny zespół ds. strategii działań związanych ze zwalczaniem epidemii COVID-19, który w najbliższych tygodniach wypracuje restrykcje, bowiem pandemia koronawirusa ciągle jest realnym zagrożeniem. Już wkrótce może nadejść druga fala zakażeń.

Obostrzenia związane z pademią koronawirusa zostaną przywrócone?

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz, poinformował o planach związanych z dalszym zapobieganiem zakażeniom będącym skutkiem panującej pandemii koronawirusa. Zespół specjalistów powołany przez resort zajmuje się obecnie analizą światowych i europejskich standardów związanych z walką z chorobą COVID-19. Celem tego działania jest poprawa funkcjonowania szpitali jednoimiennej oraz podstawowej opieki zdrowotnej, a także usprawnienie kwestii testowania pod kątem SARS-CoV-2.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W zespole znaleźli się przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia z departamentów: analiz i strategii, systemu zdrowia, ratownictwa medycznego i obronności oraz zdrowia publicznego i rodzin, a także przedstawiciele Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny, Narodowego Funduszu Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji. Nie zabrakło również specjalistów w zakresie chorób zakaźnych, anestezjologii, intensywnej terapii i medycyny rodzinnej. W razie potrzeb, do tego grona będą zapraszane kolejne osoby.

Dzisiaj grzeje: 1. Fatalna wiadomość z samego rana, właśnie się dowiedzieliśmy. Nie żyje Łukasz Korzyniewski

2. Tysiące fanów czekało na wieści. Rodzina przekazała właśnie pilną wiadomość o Jerzym Stuhrze

3. Zaskakujące doniesienia Super Expressu. Jarosław Kaczyński wkrótce trafi na stół operacyjny

- Najważniejsze zadanie, to wypracowanie kompleksowego modelu działania podstawowej opieki zdrowotnej, gdy COVID-19 będzie towarzyszyła grypa sezonu jesienno-zimowego (...). Ważne, żeby umiejętnie oddzielić dwa strumienie chorych. Nie można dopuścić do sytuacji, w której osoby z objawami od razu będą przekierowywane do szpitali zakaźnych. Pamiętajmy, że tylko z powodu grypy jesienią przychodnie odwiedza dziennie nawet 100 tysięcy osób - mówił Wojciech Andrusiewicz.

Minister Zdrowia, Łukasz Szumowski, poinformował ostatnio, że nadchodząca jesień będzie wiązała się z kolejną falą zakażeń, a co za tym idzie, z tym, że powrócą obostrzenia. Polacy muszą przygotować się na powrót uciążliwych maseczek, także podczas przebywania na otwartej przestrzeni, jednak na razie nie można mieć całkowitej pewności co do tego, jakie zakazy powrócą. Trzeba poczekać na oficjale stanowisko MZ.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zerwane dachy, podtopione domy, zablokowane drogi. W Polsce rozegrał się dramat, są zdjęcia
  2. Media podają porażające informacje. Nowe ognisko wirusa na stadionie w Polsce, na meczu było kilka tysięcy osób
  3. MZ potwierdza, nie dało się uniknąć. Wiemy, kiedy wprowadzą nowe zasady dla wszystkich Polaków, nie wszyscy będą zadowoleni
  4. Fatalna wiadomość z samego rana, właśnie się dowiedzieliśmy. Nie żyje Łukasz Korzyniewski
  5. Biedronka i Lidl będą rozpaczać. Do Polski właśnie wkroczyła nowa sieć, ceny są śmiesznie niskie
  6. Owczarek niemiecki zapozował z nią do zdjęcia. Skończyło się tragedią, nastolatka będzie żałować do końca życia
  7. Nagły komunikat z ministerstwa ws. noszenia maseczek. Dotyczy Lidla, Biedronki i innych sklepów
  8. Bezlitosna Anna Mucha nie przebiera w słowach. Decyzja mogła być tylko jedna
  9. RMF: Łukasz Szumowski chce odejść z Ministerstwa. Premier miał przekazać mu ważną wiadomość

Źródło: Interia

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News