Obostrzenia
Georg Arthur Pflueger Unsplash.com
Weronika Wasiak - 27 Września 2020

Wszyscy się obawiali. Wiemy, kiedy nowe obostrzenia wejdą w życie

Nowe obostrzenia wejdą w życie szybciej, niż ktokolwiek mógł się spodziewać? Najnowsze doniesienia mediów nie pozostawiają złudzeń, Polacy zupełnie się tego nie spodziewali.

Kolejne obostrzenia pojawią się już niebawem? Od pewnego czasu rząd wprowadzał raczej niewielkie zmiany, choć też pojawiało się ich raczej niewiele. Okazuje się, że teraz Polaków mogą czekać o wiele drastyczniejsze przepisy.

Wieść o śmierci spadła jak z grom jasnego nieba. Miał tylko 44 lataWieść o śmierci spadła jak z grom jasnego nieba. Miał tylko 44 lataCzytaj dalej

Wiemy, kiedy w życie wejdą nowe obostrzenia

W niedzielę na antenie Radia Zet News gościem był Jarosław Pinkas, lekarz, specjalista w zakresie chirurgii ogólnej, medycyny rodzinnej i zdrowia publicznego, nauczyciel akademicki, doktor habilitowany nauk medycznych, profesor Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego. W czasie rozmowy z dziennikarzem był pytany m.in. o nowe obostrzenia, jakie rząd może chcieć niebawem wprowadzić. Przyznał, że zmiany zostaną wprowadzone wtedy, gdy zauważalne będą "większe problemy z pacjentami pod respiratorami".

- Kiedy to będzie? Wtedy kiedy zobaczymy, że mamy trochę większy problem z pacjentami, którzy są pod respiratorami - mówił na antenie Radia Zet.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kobieta zapomniała o jednej rzeczyZdezynfekowała ręce, zapomniała o jednej rzeczy. Chwilę później rozległa się eksplozjaCzytaj dalej

Pinkas przyznał też, że istnieje duża możliwość, by nowymi obostrzeniami zostały objęte strefy czerwone i żółte, czyli miejsca, gdzie odnotowywane są największe wzrosty zachorowań na koronawirusa.

- To być może będzie ograniczenie liczby osób spotykających się na różnych rodzinnych uroczystościach, weselach, zmniejszenie liczby osób w restauracjach - dodał w wywiadzie dla Radia Zet.

To jednak jeszcze nie koniec, bo Jarosław Pinkas zaznaczył także, że rząd i eksperci są gotowani na wprowadzenie zmian w całym kraju, dlatego również i Polacy powinni być przygotowani. Zważając na ostatnie wzrosty zachorowań, wynoszące na dobę ponad 1,5 tysiąca, w opinii publiczne już pojawiły się dyskusje, że nowych obostrzeń możemy spodziewać się lada moment.

Dzisiaj grzeje:

1. Oburzające słowa Maryli Rodowicz. Emeryci mogą złapać się za głowy

2. Zmiana czasu na zimowy, kiedy? Pora pożegnać lato

3. Policja prosi o pomoc: wydała list gończy za niebezpieczną kobietą. Dopuściła się niewybaczalnych rzeczy

- Jesteśmy do tego przygotowani. Za każdym razem będziemy to konsultować. Trzeba to wprowadzać w sposób niezwykle rozważny, nie drastyczny. Ludzie muszą się do pewnych rzeczy przygotować - mówił na antenie Radia Zet Jarosław Pinkas.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tadeusz Rydzyk zadzwonił do Jarosława Kaczyńskiego. Duchowny zdradził treść rozmowy
  2. Pogoń Szczecin przekazała dramatyczne wiadomości. Niemal cała drużyna z koronawirusem
  3. Nowe, duże ognisko koronawirusa w Polsce. Przykre informacje
  4. Popularny lek przeciwbólowy jest groźniejszy, niż się wydawało. Porażające informacje
  5. Dramat Katarzyny Skrzyneckiej. Każda matka będzie mieć oczy pełne łez
  6. Jest czego pozazdrościć - kuchnia Ewy Wachowicz odbiera mowę. Bije o głowę Gessler i Rozenek, przepiękna

Miss przeszła koszmarW wieku 5 lat została miss piękności, następnie przeszła koszmar, musiała się poświęcić. Wiemy, jak wygląda dziśCzytaj dalej

Źródło: Radio Zet News

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News