Obostrzenia, zamknięcie gastronomii
pikio.pl
Weronika Wasiak - 23 Października 2020

Nieoficjalnie: rząd zamyka gastronomię. Nowe obostrzenia dla seniorów i młodzieży od 26 października

Nowe obostrzenia dla części społeczeństwa. Chodzi o seniorów i młodzież. Do mediów dotarły nieoficjalne informacje w sprawie zamknięcia gastronomii.

Ostatnie obostrzenia wzbudziły sporo skrajnych emocji w opinii publicznej, tym bardziej jeśli mówić o zamknięciu szkoły czy basenów, a także skróceniu godzin, w których działają lokale gastronomiczne. Polacy nie do końca bowiem zgodzili się z decyzją rządu i hucznie zaczęli domagać się ponownego otwarcia klubów fitness, tłumacząc to tym, że przecież sport pomaga zadbać o zdrowie. Władze nie wycofały się jednak ze swojej decyzji, a w zamian za to planują wprowadzić kolejne restrykcje. Najnowsze doniesienia odbierają mowę.

Minister zdrowia zdradził, co stanie się już niedługo. Dotyczy wszystkich PolakówMinister zdrowia zdradził, co stanie się już niedługo. Dotyczy wszystkich PolakówCzytaj dalej

Nieoficjalnie: rząd zamierza wdrożyć nowe obostrzenia tylko dla seniorów i młodzieży. Chodzi o zamknięcie gastronomii

Z doniesie Radia Zet wynika, że już dziś rząd ma poinformować o kolejnych zmianach, jakie czekają Polaków. Z kolei Mariusz Gierszewski z ''Wirtualnej Polski'' przekazał, że nowe obostrzenia mają zostać wdrożone w życie już w poniedziałek 26 października. Restrykcje ogłosić ma sam premier Mateusz Morawiecki, a wśród zmian, do których społeczeństwo będzie musiało się dostosować, jest m.ni. zamknięcie działalności stacjonarnej pubów i restauracji. Oznacza to, że te miejsca swoje usługi będą mogły prowadzić wyłącznie na wynos.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Dariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluDariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluCzytaj dalej

- Rząd zamyka gastronomię Od poniedziałku zamknięta będzie działalność stacjonarna gastronomii. Zamknięte będą puby i restauracje. Dozwolona będzie tylko sprzedaż na wynos. Obostrzenia zostaną ogłoszone na jutrzejszej konferencji prasowej Premiera - brzmi wpis Mariusza Gierszewskiego opublikowany na Twitterze.

Przypomnijmy, że na ten moment lokale gastronomiczne działają od godziny 6:00 do 21:00. Co więcej zajęty musi być tylko co drugi stolik, a klienci są zobowiązani do zasłaniania ust i nosa do czasu zajęcia miejsca przy stoliku.

To jeszcze nie wszystko, bo z dalszych doniesień Radia Zet wynika, że nowe obostrzenia szczególnie dotkną seniorów i młodzież. Osoby starsze będą mogły wychodzić z domów tylko na zakupy i do lekarza, a dzieci do 16. roku życia od 9:00 do 15:00 będą mogły przebywać poza domem tylko w towarzystwie osób dorosłych.

- Rząd szykuje ograniczenia dla seniorów i młodzieży Wprowadzi zakaz opuszczania domów dla seniorów. Młodzież do 16 lat w godzinach 9-15 będzie mogła przebywać po za domem tylko w towarzystwie osób dorosłych. Obowiązywać będzie także zakaz zgromadzeń powyżej 5 os. - dodał Gierszewski.

Radio Zet przypomina, że konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego, w czasie której poinformuje o kolejnych obostrzeniach, została zaplanowana na piątek, 23 października, na godzinę 11:00. Warto wspomnieć, że w minioną środę M. Morawiecki przekazał, iż będzie rekomendował "Rządowemu Zespołowi Zarządzania Kryzysowego, by od przyszłego tygodnia nauczanie w wyższych klasach szkół podstawowych odbywało się zdalnie lub w sposób hybrydowy", a także, by cały kraj został objęty strefą czerwoną.

Dzisiaj grzeje:

1. Pielęgniarka nie mogła dłużej milczeć. Powiedziała co wyrabia się obecnie w szpitalach, wszyscy wolą milczeć

2. Pilny komunikat. Nieoficjalnie: Nowe obostrzenia od 26 października. Zamykają całą gastronomię

3. Lekarze biją na alarm, pilny apel. Sytuacja jest fatalna, liczy się każda pomoc

Jakie rzeczywiście słowa padną dziś z ust premiera? To okaże się dopiero o godzinie 11:00. Tymczasem przypomnijmy, że tylko wczoraj Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych 12 107 przypadkach zarażenia koronawirusem, potwierdzonych wyłącznie ostatniej doby. Zmarło też kolejnych 168 osób, a 31 z nich nie miało chorób współistniejących.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Skandal. Rzuciła szczeniakiem używając go jak broni. Zwierzę cierpiało, nic nie zrobiła, aby mu pomóc
  2. Cristiano Ronaldo zmienił się nie do poznania. W trakcie choroby drastycznie zmienił swój wygląd, fani w szoku (FOTO)
  3. Szef WHO nie pozostawił wątpliwości. Bardzo złe wieści dot. koronawirusa w Polsce
  4. Klamka zapadła. Premier właśnie potwierdził, ogromna zmiana dla wszystkich seniorów
  5. Z ostatniej chwili: Właśnie zapadła decyzja dot. zamknięcia cmentarzy na Wszystkich Świętych
  6. Fotowoltaika na wieczność. Panele słoneczne, które mogą działać do kolejnego tysiąclecia
  7. 3 sekretne tricki sprawią, że placki ziemniaczane będą niesamowicie chrupiące. Nie będziesz chciała robić ich w inny sposób
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Radio Zet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News