Rząd cofnął jeden z najbardziej denerwujących zakazów, ale jest haczyk. Polacy łapią się za głowy, w praktyce może być ciężko

Rząd cofnął jeden z najbardziej denerwujących zakazów, ale jest haczyk. Polacy łapią się za głowy, w praktyce może być ciężko Źródło: Andrzej Iwanczuk/REPORTER/ EAST NEWS

Obostrzenia powoli są zdejmowane, by Polacy mogli wracać do normalności. Rozmrażanie gospodarki wpływa na to, że w coraz więcej miejsc będzie otwartych dla odwiedzających. Jednak cofniecie jednego z zakazów, zawiera w sobie haczyk. Nikt nie może zrozumieć, jak miałoby to odbywać się w praktyce, może być bardzo ciężko.

Obostrzenia powodują, że ryzyko zakażenia się koronawirusem się zmniejsza. Zamknięcie większości miejsc spowodowało, że Polacy zostali w domach, co przełożyło się na liczbę osób zakażonych. Dziś, kiedy powoli możemy wracać do normalności, rząd zdejmuje kolejne zakazy. Jednak okazuje się, że przy jednym z nich, sprawa nie będzie wyglądać tak prosto. 

Obostrzenia zdjęte od 18 maja 

Już od jutra Polska wejdzie w trzecią fazę odmrażania gospodarki. Polacy nie tylko będą mogli udać się do fryzjera czy do kosmetyczki, ale i ponownie wrócą do sal gimnastycznych i hal sportowych. Rząd wydał pozwolenie, by odbywały się w nich między innymi treningi zapaśnicze i zajęcia taneczne. Jest jednak jeden haczyk. 

Zajęcia bokserskie i taneczne będą mogły odbywać się z zachowaniem odpowiedniego dystansu. Polacy, czytając to rozporządzenie, łapią się za głowy i zastanawiają, jak bokserzy czy tancerze, ćwicząc w parach, będą mieli zachowywać bezpieczny dystans. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Obostrzenia dotyczące zajęć sportowych. Jak będzie to wyglądać w praktyce?

Wiele osób z pewnością ucieszyło się, że rząd pozwala na powrót do sal gimnastycznych i hal sportowych. Niestety, w przypadku tancerzy czy bokserów, nie wiadomo, jakby miałoby się zachować bezpieczny dystans. Przecież główną zasadą tych sportów jest bardzo bliski kontakt fizyczny z drugą osobą. 

Obostrzenia związane z otwarciem sal gimnastycznych sprawią, że Polacy będą mogli powrócić na zajęcia, których nie mogli odtwarzać w domu na przykład ze względu na brak worka do boksowania. Kluby fitness już zachęcają swoich klientów do zgłaszania się na zajęcia, gdzie limit grup będzie zachowany zgodnie z bezpiecznym dystansem.

Dzisiaj grzeje: 1. Od 20 maja obowiązuje nowy surowy zakaz. Dotknie kilka milionów Polaków

2. Nie tylko za truskawki zapłacimy więcej niż zwykle. Cena czereśni przyprawia o zawroty głowy, musieliśmy spojrzeć dwa razy

Jednak czy ćwiczenia w parach bokserów i tancerzy będą mogły się odbywać? Patrząc na zapis w rozporządzeniu o bezpiecznym dystansie pomiędzy zawodnikami czy partnerami, ciężko jest wyobrazić sobie, jak te zajęcia można przeprowadzić. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Objawy mogące świadczyć o nowotworze. Nigdy ich nie lekceważ
  2. Media przekazały tragiczne informacje. Nie żyje piłkarski medalista olimpijski, wielka strata
  3. Wybuch w bloku w centralnej Polsce. Służby przekazały smutne informacje
  4. Przełom w walce z koronawirusem? Testy szczepionki na ludziach zakończyły się sukcesem
  5. Od 1 czerwca zniesiony zostanie ważny zakaz. Wspaniała wiadomość dla wielu osób
  6. Przenigdy nie kupuj chińskiego czosnku. Rozpoznasz, że nie jest z Polski po 3 ważnych szczegółach

źródło: sportowe fakty

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News