Chwilę temu Ministerstwo Zdrowia opublikowało nowe zasady i obostrzenia. Dotkną wielu z nas

Chwilę temu Ministerstwo Zdrowia opublikowało nowe zasady i obostrzenia. Dotkną wielu z nas Źródło: Pikio.pl

Obostrzenia od jakiegoś czasu powoli łagodniały, lecz w związku ze wzrostem zachorowań Ministerstwo Zdrowia oraz rząd zdecydowały się na wprowadzenie zmian. Potwierdzono, że na terenie kraju pojawią się nowe zasady i obostrzenia, a resort zdrowia opublikowało właśnie jedną z wytycznych, do której dostosować się muszą Polacy. Wiele osób nie będzie zadowolonych z działań podjętych przez rządzących.

Obostrzenia na jakie zdecydowano się w związku ze znaczącym wzrostem zachorowań są już znane Polakom. Wcześniej obowiązywały one w całym kraju, jednak na ten moment podjęto decyzję o ponownym ich wprowadzeniu jedynie na terenie miejsc oznaczonych jako żółta lub czerwona strefa. Wiadomo już, do jakich zasad będą musieli zastosować się mieszkańcy tamtych regionów.

Ministerstwo Zdrowia opublikowało nowe zasady i obostrzenia

Obostrzenia są już pewne. Rządzący stwierdzili, że pojawianie się ognisk koronawirusa w konkretnych regionach w kraju to wynik lekceważenia przepisów przez mieszkańców i konieczne jest ponowne ograniczenie możliwości interakcji między ludźmi, chociażby w przestrzeni publicznej. Nie ma już odwrotu od decyzji podjętych m.in. przez premiera oraz ministra zdrowia. Dodatkowo pojawiły się nowe informacje, dzięki którym wiemy, jak wyglądać będzie nowa codzienność ludzi mieszkających w miejscach, gdzie odnotowuje się obecnie najwięcej przypadków zakażeń wirusem SARS-CoV-2.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Na kanałach informacyjnych resortu przekazano ważne informacje

W najnowszych komunikacie udostępnionym przez Ministerstwo Zdrowia poznajemy nowe zasady działania lokali gastronomicznych w strefach żółtych oraz czerwonych kraju. Nowe obostrzenia obowiązują już od 8 sierpnia i należy się do nich stosować. Główna zmiana, do jakiej dostosować się będą musieli zarówno właściciele lokali gastronomicznych, jak i klienci, dotyczy ilości osób mogących przebywać w danym miejscu.

Infografika nie pozostawia złudzeń, obostrzenia mocno odczują prowadzący biznesy, jednak wprowadzenie nowych zasad jest konieczne, aby zmniejszyć ryzyko zakażenia gości lokali. W strefie żółtej oraz czerwonej na 4 metry kwadratowe przebywać może tylko 1 osoba. Brak tutaj rozróżnienia między dwoma strefami, dla wielu osób może być to spore zaskoczenie. To jednak nie jedyny nowy nakaz, do którego trzeba się dostosować.

Dzisiaj grzeje: 1.Druzgocąca wiadomość z samego rana, kondolencje spływają ze wszystkich stron. Lekarze byli bezradni, nie żyje uwielbiany gwiazdor

2. Dziś wchodzi w życie nowe rozporządzenie. Będzie obowiązywało przynajmniej do 25 sierpnia, wielu Polaków jest załamanych

3. Premier Morawiecki właśnie potwierdził. Kolosalna i nagła zmiana dla wielu Polaków

Maseczki wracają do powszechnego użycia

- W lokalu i ogródku klienci muszą zakrywać usta i nos do czasu zajęcia przez nich miejsc, w których będą spożywali posiłki lub napoje. Obsługa zakrywa usta i nos - przeczytać można w rządowym dokumencie udostępnionym przez resort zdrowia. Obostrzenia już obowiązują, a ich nieprzestrzeganie może zakończyć się otrzymaniem wysokich kar.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Andrzej Duda popełnił ogromny błąd. Nie miał pojęcia, że jest obserwowany?
  2. Od dzisiaj obowiązuje rozszerzony zakaz. Dotyczy terytorium Polski
  3. TVP przekazało tragiczne informacje. Ciężko uwierzyć, że nie żyje
  4. Mamy potwierdzenie, koronawirus w PKP. Sanepid pilnie szuka pasażerów popularnej trasy
  5. Cała Biedronka musiała zostać zamknięta. Trudna sytuacja pracowników

Źródło: Twitter.com Ministerstwo Zdrowia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News