Były prezydent Polski, Lech Wałęsa został jakiś czas temu oskarżony o współpracę z systemem, który w oficjalnej wersji przyjętej przez historię w dużej mierze obalił. Teraz za to obniżą emeryturę Wałęsie.

To Kornel Morawiecki, ojciec obecnego premiera, domaga się obniżenia emerytury Lechowi Wałęsie. Nie wiadomo, jak były prezydent to zniesie.

ZOBACZ TAKŻE: Wałęsa kompletnie się załamał. „MAM DOŚĆ!”

Obniżą emeryturę Wałęsie

Kornel Morawiecki jest zdania, że Lech Wałęsa powinien pobierać taką emeryturę, jaka przysługuje byłym funkcjonariuszom SB i UB, zgodnie z obowiązującą ustawą dezubekizacyjną.

Aktualnie Lech Wałęsa pobiera prezydencką emeryturę równą 9 tys., jednak Morawiecki uważa, że powinien otrzymywać świadczenie na poziomie średniej krajowej, czyli ok. 2 tys. zł miesięcznie.

– Niższa emerytura również dla współpracowników SB, a takim był Wałęsa, to byłaby dziejowa sprawiedliwość. Wielu opozycjonistów, którzy walczyli z komunistycznym aparatem, wtedy gdy on poszedł na współpracę, dziś dostaje śmiesznie małe emerytury. Wałęsa już swoje pieniądze dostał – właśnie za donoszenie – mówi ojciec nowego premiera.

ZOBACZ TAKŻE: Wałęsa ZAATAKOWANY! Dramatyczny wpis byłego prezydenta

Grafolodzy potwierdzają

W latach 70. były prezydent własnoręcznie sporządził zobowiązanie do współpracy ze Służbą Bezpieczeństwa, a za przekazywanie informacji pobierał pieniądze – w sumie 11, 7 tys. zł. Tak wynika z teczek tzn. „Bolka” (rzekomy pseudonim Wałęsy) ujawnionych przez wdowę po generale Kiszczaku.

– Mój podpis mogli zrobić lepiej niż ja sam! Przysięgam, że nigdy nie przysięgałem po tamtej stronie – tak Lech Wałęsa skomentował ekspertyzę grafologiczną przedstawioną przez IPN i nieprzemawiającą na korzyść Wałęsy.

ZOBACZ TAKŻE: Tysiące prywatnych zdjęć Polaków w rękach hakerów. Ofiary same pozwoliły się okraść

Zmiana standardu życia

Najpewniej prawnicy byłego prezydenta wystąpią wkrótce o nową opinię grafologiczną, aby potwierdzić wersję Wałęsy.

Jeśli faktycznie obniżą emeryturę Wałęsie to różnica między pieniędzmi jakie dostaje teraz, a jakie będzie dostawał po zmianie jest na tyle duża, że na pewno wpłynie na standard jego życia.

Źródło: dorzeczy.pl

Czy Robert Biedroń nadaje się na prezydenta Polski?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Dlaczego Jarosław Kaczyński się nie ożenił? 9 pilnie strzeżonych sekretów prezesa PiS


Największe awantury w polskim Sejmie [ZDJĘCIA]