Stwierdzono nowy objaw koronawirusa. Jest bardzo widoczny

Stwierdzono nowy objaw koronawirusa. Jest bardzo widoczny Źródło: pixabay.com DarkoStojanovic

Nowe objawy koronawirussa? Eksperci nie mają wątpliwości. Symptom jest bardzo widoczny, jednak nie każdy może utożsamiać go z COVID-19.

Objawy koronawirusa od samego początku, jak tłumaczono, mogą do złudzenia przypominać zwykłe przeziębienie lub grypę. Jednocześnie podkreślano, że nie każda zarażona osoba musi odczuwać wszystkie symptomy, bowiem istnieją grupy osób, które zarażenie COVID-19 przejdą w sposób zupełnie bezobjawowy, często nie wiedząc nawet, że były zarażone. Jakiś czas temu eksperci podawali również zupełnie nowe objawy, których dotychczas doświadczyło niewielu pacjentów, jednak i one świadczą o zakażeniu. Tymczasem pojawił się kolejny objaw znacząco różniący się od pozostałych. 

Stwierdzono nowe objawy koronawirusa. Symptom jest bardzo widoczny

Do tej pory informowano, że najczęstszymi objawami koronawirusa są: wysoka gorączka, suchy kaszel, ból mięśni, głowy, gardła, duszności i ogólne osłabienie. Takie symptomy zaobserwowano u większości pacjentów na całym świecie. Jakiś czas temu dodano, że u niektórych chorych zaobserwowano również (lub tylko) problemy z układem trawiennym - wymioty, brak apetytu, ból brzucha. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Jak donosi "Wprost", opierając się na informacjach zawartych w komunikacie Amerykańskiej Akademii Okulistycznej, COVID-19 może również prowadzić do zapalenia spojówek, czyli zaczerwienienia oczu i okolic wokół nich. Głos w sprawie zabrało również Polskie Towarzystwo Okulistyczne. 

- Objawy okulistyczne, które mogą się pojawić w przebiegu zakażenia SARS-CoV-2, wynikają z obecności wirusa w filmie łzowym i wydzielinie worka spojówkowego - podało Polskie Towarzystwo Okulistyczne.

Dzisiaj grzeje: 1. Coraz więcej zachorowań i kolejna ofiara śmiertelna. Ministerstwo Zdrowia przekazało ważny komunikat

2. Przełom w leczeniu koronawirusa. Z 20 pacjentów, 19 zostało wypisanych ze szpitala

Jednocześnie WHO informuje, że zapalenie spojówek to objawy występujący u zaledwie 0,8 % pacjentów, a tym samym jest to najrzadszy symptom występujący u chorych. Należy jednak wspomnieć, że objaw, choć rzadko występujący, jest wyraźnie widoczny, dlatego, choć nie muszą towarzyszyć mu inny problemy zdrowotne, powinien wzbudzić naszą czujność. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Światowa Organizacja Zdrowia ostrzega. Kwarantanna może nie wystarczyć do pokonania koronawirusa
  2. Robert Lewandowski gra w piłkę z córką. Klara odziedziczyła talent po tacie (WIDEO)
  3. Powalające nagranie z małą córką Agnieszki Chylińskiej. Internauci rozłożeni na łopatki
  4. Doda wrzuciła do sieci film z intymnych chwil z mężem. Ostrzegamy, widok nie dla wszystkich
  5. Lek na koronawirusa. Lekarze zastosowali nowe leczenie, 19 z 20 zarażonych wyzdrowiało
  6. Piecze się tylko 30 minut. Domowy chlebek z chrupiącą skórką, w środku miękki jak aksamit

Źródło: wprost

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News