Kaszel, który jest objawem koronawirusa da się odróżnić od tego przy przeziębieniu. Ma parę cech szczególnych

Kaszel, który jest objawem koronawirusa da się odróżnić od tego przy przeziębieniu. Ma parę cech szczególnych Źródło: Unsplash.com Annie Spratt

Objawy koronawirusa mogą być bardzo podobne do zwykłego przeziębienia czy grypy. Okazuje się jednak, że można je w prosty sposób odróżnić.

Objawy koronawirusa mogą przypominać grypę lub przeziębienie, są jednak o wiele bardziej groźne. Warto wiedzieć, jak je rozpoznać, by jak najszybciej poddać się kwarantannie i właściwemu leczeniu. Okazuje się, że można odróżnić kaszel spowodowany zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 od zwykłego kaszlu.

Objawy koronawirusa da się odróżnić od zwykłej grypy

Kaszel jest popularnym objawem chorobowym i występuje nie tylko przy zakażeniu groźnym koronawirusem. Przede wszystkim jest objawem przeziębienia, grypy oraz np. alergii. Wydawałoby się, że każda kaszląca osoba brzmi tak samo, jednak jeśli wsłuchamy się w swój organizm, od razu zauważymy istotną różnicę, która odróżnia zwykły kaszel od tego, który może zwiastować groźne zakażenie.

Jeśli kaszel jest zwykłym objawem przeziębienia, z reguły po kilku dniach suchych duszności zmienia się w "mokre" kaszlnięcia. Dzięki temu odruchowi, organizm oczyszcza płuca z nadmiaru zbędnej wydzieliny i ułatwia nam oddychanie, co z kolei pomaga zwalczyć ciału atakującą go infekcję.

Objawy koronawirusa - kaszel

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Według danych kaszel suchy jest objawem u 68 procent pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Od zwykłego kaszlu można go odróżnić tym, że nie mija po kilku dniach i wciąż pozostaje duszący i męczący dla płuc, uniemożliwiając choremu spokojne oddychanie. Taki kaszel jest głęboki, a pacjenci mają wrażenie, jakby wydobywał się z dna klatki piersiowej.

Dzisiaj grzeje: 1. Do 20 krajów trafi lek pomagający w walce z koronawirusem. Trzymali go do ostatniej chwili
2. Nie żyje wybitna Polka. Świat muzyki w głębokiej żałobie

Jeśli duszącemu kaszlowi towarzyszy gorączka powyżej 38 stopni Celsjusza, zmęczenie, dreszcze, ból gardła, bóle w mięśniach, nudności i wymioty, istnieje duże prawdopodobieństwo, że zostaliśmy zainfekowanie koronawirusem. W takim przypadku należy natychmiast poddać się kwarantannie i skontaktować telefonicznie z najbliższym oddziałem sanepidu, a później postępować zgodnie z zaleceniami specjalistów.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Raport NFZ na temat depresji w Polsce. Jak wypadamy na tle innych krajów?
  2. Zaskakujący produkt, którego nie zna prawie nikt. Jest zdrowszy od czosnku, ogórków kiszonych i zakwasu z buraków razem wziętych
  3. Przeanalizowano pacjentów z koronawirusem, odkryto zaskakujący fakt. Niepokojące wieści dla dużej grupy osób
  4. Cały rząd i posłowie zrezygnowali z wynagrodzeń w czasie pandemii. Nie w Polsce
  5. Umyślnie nakaszlał na terminal, wszystko się nagrało. Dostał nauczkę, którą zapamięta do końca życia
  6. 2-letni syn Anity przed śmiercią karmiony był karmą dla szczurów i niedopałkami. Dziennikarze dotarli do strasznych szczegółów

źródło: Styl

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News