Objawy koronawirusa
Freepik freepik
Irmina Jach - 15 Października 2020

Najbardziej typowy objaw zakażenia koronawirusem. Przy innych infekcjach go nie ma

Objawy grypy i zakażenia koronawirusem są bardzo zbliżone. Teraz, kiedy rozpoczął się sezon wzmożonych infekcji, wiele osób zastanawia się, jak interpretować symptomy, które towarzyszą chorobie. Warto wiedzieć, że COVID-19 daje bardzo nietypową oznakę, którą trudno pomylić z czymkolwiek innym.

Objawy zarażenia wirusem grypy i koronawirusem mogą być podobne, dlatego bez pomocy profesjonalisty uzyskanie konkretnej diagnozy nie jest możliwe. Pamiętanie o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa to nie wszystko. Warto posiadać konkretną wiedzę.

koronawirus kluczowe wytyczne zmienioneNiestety, koronawirus może przenosić się w nowy sposób. Właśnie zmieniono kluczowe wytyczneCzytaj dalej

Objawy zarażenia wirusem grypy i koronawirusem mogą być podobne, nie lekceważ ich

Zarówno koronawirus, jak i wirus grypy powodują choroby układu oddechowego, a profilaktyka jest stosunkowo okrojona - ogranicza się do czystego mycia i dezynfekcji rąk, unikania kontaktu z zakażonymi osobami, niedotykania twarzy oraz zasłaniania nosa i ust przy kichaniu i kaszlu. Choroby mają bardzo zbieżne objawy. Towarzyszą im wysoka gorączka, uczucie gorąca, dreszcze, ból gardła, katar lub zatkany nos, trudności w oddychaniu, ból głowy, zmęczenie, bóle mięśni, a czasem także wymioty i biegunka. Badacze ciągle pracują nad wyodrębnieniem symptomów, które różnią obie choroby. Na ten moment znany jest jeden symptom, który świadczy o ewidentnym zakażeniu niebezpiecznym patogenem.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

TVN gwiazda Bilguun losyBilguun był gwiazdą TVN, nagle zniknął i wszyscy o nim zapomnieli. Niebywałe, co robi dzisiajCzytaj dalej

Charakterystycznym symptomem, który występuje przy chorobie koronawirusowej, jest utrata zmysłów smaku lub zapachu, czyli anosmia. Z przeglądu badań wykonanym przez naukowców z Oxfordu wynika, że takie objawy występują w przypadku od 34 procent do 98 procent osób hospitalizowanych z powodu COVID-19. W analizie notatek klinicznych przeprowadzonej przez Tylera Wagnera zaznaczono, że zaburzenia smaku i węchu występują 27 razy częściej u chorych zakażonych wirusem SARS-CoV-2 niż u osób zdrowych. Najsilniejszym wyznacznikiem choroby koronawirusowej jest jednak połączenie anosmii z wysoką gorączką i bólami stawów.

Dzisiaj grzeje:

1. Zbadali ciała zmarłych na Covid-19. Porażające odkrycie, nikt nie mógł się spodziewać

2. NFZ wydał komunikat do Polaków. Nakaz ograniczenia świadczeń medycznych

3. Pilny apel Ministerstwa Zdrowia do wszystkich Polek. Zagrożenie jest ogromne

W przypadku wirusa grypy, pierwsze symptomy pojawiają się w przeciągu maksymalnie czterech dni od zakażenia, natomiast w przypadku koronawirusa, minimum pięć dni po zakażeniu. Grypą można zarażać innych od jednego dnia przed wystąpieniem objawów do maksymalnie tygodnia. Osoby z osłabionym układem odpornościowym mogą zarażać znacznie dłużej. Rozprzestrzenianie SARS-CoV-2 nie jest obecnie zbadane. Zważywszy na fakt, że zarażenie nim może skutkować poważnymi, długofalowymi problemami zdrowotnymi, każdy objaw, nawet pozornie błahy, powinien być motywacją do wizyty lekarskiej. Jedyną metodą na odróżnienie zakażenia wirusem grypy od zakażenia koronawirusem jest wykonanie profesjonalnego testu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Najlepsze na świecie ciasto bez pieczenia. Podajemy przepis na uwielbiany galaretkowiec
  2. Piotr Żyła skomentował obostrzenia w związku z pandemią. Jego reakcja absolutnie nas rozbroiła (FOTO)
  3. 45-letnia Polka ostrzega przed koronawirusem. Ujawniła okropne powikłania, dramatyczny apel
  4. Mamy potwierdzenie, wyciekła lista chorób szczególnie niebezpiecznych w razie Covid-19. Duże zaskoczenie
  5. Koronawirus utrzymuje się na nim nawet miesiąc. Każdy Polak ma je w domu
  6. 12-letnie dziecko dokonało niesamowite odkrycia. Naukowcy są zachwyceni

ZakupyOficjalnie: zacznie się już od jutra. Pójdziesz na zakupy i mocno się zdziwiszCzytaj dalej

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News