Jesz to na obiad? Uważaj, możesz się ciężko zatruć!

Jesz to na obiad? Uważaj, możesz się ciężko zatruć!

Obiad, śniadanie czy kolacja -  te posiłki powinny nas cieszyć. W dzisiejszym świecie nie jest tak łatwo o zdrowe i wartościowe jedzenie. Właściwie wszystko, co kupujemy może nam poważnie zagrozić, jeśli nie będziemy kupować z głową.

Obiad powinien dawać nam siłę do działania oraz czystą radość z jedzenia. Niestety, w dzisiejszych czas bardzo trudno o zdrową i realnie ekologiczną żywność. Wiele składników, które nasz obiad stworzą, może być zwyczajnie... trująca.

Przygotowując obiad musisz uważać

Codziennie kupujemy w sklepie bardzo dużo jedzenia, nie mając pojęcia, że może nam ono mocno zaszkodzić. Chociaż żywność w Polsce jest sprawdzana i nadzorowana to może się zdarzyć, że nasz obiad zwyczajnie zrobi nam krzywdę. Co naprawdę może nam zaszkodzić? Na przykład liczne konserwanty, które znajdują się w jedzeniu. Chociaż Unia Europejska stara się, żeby chemia była przebadana pod kątem szkodliwości to jednak mimo wszystko może się zdarzyć, że na kogoś zadziała w bardzo niepożądany sposób. Znacie słynne "E" na etykiecie jedzenia? Lepiej je omijajcie jak możecie.

Czego unikać?

Rozmaite "E" znajdować może się w takich produktach, jak: dżemy, zupy w proszku, galaretki, lody, konserwy mięsne, koncentraty, sosy, soki warzywne, marmolady, wędliny, ryby, ciasta. Lista jest naprawdę długa, a skutki uboczne przerażające. Chemia w jedzeniu może podrażniać nerki, powodować astmę i zawroty głowy, podrażniać gardło, wywoływać wysypkę, a na dłuższą metę mają nawet działanie rakotwórcze. Czasem naprawdę warto poświęcić dłuższą chwilę w sklepie i realnie zadbać o swoje zdrowie niż narazić się na poważne dolegliwości ze strony organizmu.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Wnuk-potwór znęcał się nad 87-letnią babcią. Wykorzystywał ją i bił latami
  2. Nie rozumiał polskich słów, a brał udział w show. Milionerzy znowu na ustach wszystkich
  3. Ewa Farna ma dość! Wyjątkowo ostre słowa, nikt się tego nie spodziewał
  4. Widzom „Mam Talent” odebrało mowę. Juror popłakał się jak dziecko
  5. Syn Czarneckiego szukał pracy, w której się nie narobi i znalazł. Astronomiczne honorarium
Następny artykuł