Okazuje się, że jest jedna zmiana w rządzie, o której nie mówi się nic, media po prostu o tym najczęściej milczą. A będzie miała ona kluczowe znaczenie! 

Rekonstrukcja rządu

Premier Beata Szydło potwierdziła w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim, że faktycznie szykują się zmiany w rządzie. Wśród ministrów, których wymienia się, jako pewne dymisje, na razie znalazło się pięć osób. Mają to być Andrzej Adamczyk, Witold Waszczykowski, Konstanty Radziwiłł, Krzysztof Jurgiel oraz Anna Streżyńska.

Prócz tego media spekulują o dymisji Beaty Szydło i zastąpieniu jej przez Jarosława Kaczyńskiego. Są jednak dziennikarze i politycy, którzy twierdzą, że taki ruch byłby absurdalny i na pewno do niego nie dojdzie.

Kluczowa zmiana w rządzie

O tym nie mówi się w mediach, wygląda jednak na to, że w rządzie ma dojść do jednej, szczególnej zmiany, która będzie miała kluczowe znaczenie. I nie chodzi wcale o dymisję, ale o zmianę struktury gabinetu. W Radzie Ministrów zasiada bowiem ułaskawiony przez prezydenta Mariusz Kamiński. Jest koordynatorem ds. służb specjalnych, ale nie ma swojego gabinetu.

Procedowana obecnie ustawa „o jawności życia publicznego” doprowadzi zaś do tego, że Kamiński będzie mógł posługiwać się wyjątkowymi uprawnieniami. Prócz tego mają mu także podlegać Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Agencja Wywiadu połączone w jedną służbę: Agencję Bezpieczeństwa Narodowego. Wszystkie one mają zostać skupione w ręku jednego człowieka – Ministra Bezpieczeństwa Narodowego, którym ma zostać właśnie Kamiński.

– Kamiński zostanie superszeryfem, którego wszyscy będą musieli się obawiać – twierdzą komentatorzy.

– Byłoby to bardzo wygodne rozwiązanie dla prezesa PiS, […] gdyby udało się rolę szeryfa, stojącego na straży uczciwości ministrów i ich stronników powierzyć niezwykle zaufanemu Kamińskiemu – stwierdza z kolei Michał Kuczyński z CROWDMedia.

Źródło: crowdmedia.pl

Tak żyje Andrzej Duda [ZDJĘCIA]


Wiedziałeś, że oni też nie mają matury?!

...

Zobacz również