o. Rydzyk dostanie kolejną dotację z budżetu państwa

o. Rydzyk dostanie kolejną dotację z budżetu państwa

Jak wynika z opublikowanych przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych wyników konkursu "Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej 2016" fundacja o. Tadeusza Rydzyka otrzyma kolejną dotację z budżetu państwa. Sprawa budzi kontrowersje wśród innych organizacji pozarządowych.

Jak informowaliśmy wcześniej, fundacja o. Rydzyka dostała już ponad 26 milionów złotych odszkodowania plus odsetki w związku z cofnięciem dotacji na projekt związany z geotermią. Jeszcze wcześniej posłowie Prawa i Sprawiedliwości chcieli przeznaczyć 20 milionów złotych na prywatną szkołę o. Rydzyka jednak przez zainteresowanie mediów i oburzenie części społeczeństwa zrezygnowano z tego pomysłu.

Jak się okazuje. o. Rydzyk dostanie kolejną dotację. Tym razem w ramach konkursu "Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej 2016" fundacja "Lux Veritas" otrzyma 200 tysięcy złotych.

W konkursie wzięło udział 160 podmiotów z czego 34 dostało dofinansowanie. Największe i zarazem maksymalne dofinansowanie otrzymała fundacja o. Rydzyka.

Przyznanie maksymalnej dotacji fundacji "Lux Veritas" budzi tym większe kontrowersje innych organizacji pozarządowych, że warunki konkursu zmieniono w ostatniej chwili tj. nieoczekiwanie przedłużono termin składania wniosków a pierwotny temat projektów zmieniono z "promocji Polski i polskiej kultury za granicą" na "promocję Polski w aspekcie 1050. rocznicy Chrztu Polski i w kontekście Światowych Dni Młodzieży 2016".

Według organizacji pozarządowych interesujących się sprawą, obydwie zmiany zostały wprowadzone pod fundację o. Rydzyka.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

bh, źródło: gazeta

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu