Zjednoczona Lewica z okazji pierwszego dnia szkoły opublikowała pierwszy z siedmiu zaplanowanych spotów wyborczych poruszających najważniejsze postulaty, z którymi formacja będzie walczyć o poparcie w nadchodzących wyborach parlamentarnych.

W opublikowanym w sieci spocie poruszony został jeden z najczęściej podnoszonych tematów przez polskie środowiska lewicowe tj. rozdział państwa od Kościoła.

Zjednoczona Lewica chce przekonać polskiego wyborcę do słuszności tego postulatu m.in. poprzez wyjaśnienie, że kwotę (ok. 1,3-1,5 mld zł rocznie), którą państwo łoży na finansowanie religii w szkołach można przeznaczyć na inne – zdaniem lewicy – pożyteczniejsze i bardziej potrzebne cele jak np. żłobki czy posiłki dla głodujących dzieci.

– Wiemy, że szkoły są niedofinansowane. Polskie dzieci przychodzą do szkoły głodne i wychodzą z niej głodne. Brakuje pieniędzy na opiekę medyczną i dentystyczną, a nawet na wodę pitną, która powinna być ustawowo gwarantowana we wszystkich szkołach – powiedziała podczas prezentacji spotu Barbara Nowacka.

Jak oświadczyła Nowacka, Zjednoczona Lewica apeluje o „wyprowadzenie religii ze szkół tak, aby pieniądze, które teraz przeznaczane są na wynagrodzenia dla księży zostały w szkołach tak, by za nie można było zapewnić dzieciom posiłek, dentystę, opiekę medyczną czy przybory szkolne”.

Oprócz opublikowanego spotu Zjednoczona Lewica rozpoczęła także akcję informacyjną w ramach której na terenie całej Polski pojawią się tematyczne billboardy.

 

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh, źródło: zjednoczona-lewica.pl

...

Zobacz również