Nowy sondaż: Fiesta PiS, koszmar i blamaż partii Wolność (KORWiN)

Nowy sondaż: Fiesta PiS, koszmar i blamaż partii Wolność (KORWiN) Źródło:

UWAGA: Jak zawsze podkreślamy, że do każdego sondażu należy podchodzić z dużym dystansem.

Na wieść o wynikach nowego sondażu przeprowadzonego przez IBRIS w biurach Prawa i Sprawiedliwości wystrzeliły korki od szampanów. Nieco smutniej jest zapewne w siedzibie Wolności (KORWiN). 

Opozycja wychodziła z siebie, aby obrócić opinię publiczną przeciwko rządom Beaty Szydło. Nic jednak z tego nie wyszło. Pomimo protestów i blokowania sejmowej mównicy, poparcie dla PiS na poziomie 38% jest najwyższe od września 2015 roku. Oznacza to, że od wyborów pozostało niemal niezmienione. Dziś partia Kaczyńskiego zdobyłaby ledwie dwa mandaty mniej.

Drugie miejsce przypadło Platformie, która może cieszyć się poparciem 19% społeczeństwa. Skoro jesteśmy przy opozycji, to .Nowoczesnej udało się zdobyć ledwie 11%, co oznacza spadek o 8 punktów procentowych względem poprzedniego sondażu.

Co ciekawe, z badania wynika, że zrównało się poparcie dla PSL oraz ruchu Kukiz '15. Obie partie mogą liczyć na głosy 7% społeczeństwa. Do sejmu weszłoby też SLD z 5% poparcia.

Partia Razem dalej jest wspierana jedynie przez 3% społeczeństwa. Dramatyczny spadek zanotowała natomiast partia Janusza Korwin-Mikkego. Wolność (KORWiN) nie ma prawie żadnego poparcia w społeczeństwie. Ugrupowanie, które w wyborach parlamentarnych otarła się o próg wyborczy, dzisiaj nie zdobyłoby nawet 1% głosów.

Badanie telefoniczne zostało przeprowadzone na zamówienie „Rzeczpospolitej” w dniach 19-20 stycznia na reprezentatywnej grupie 1100 Polaków.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News