Można by zakładać, że PiS w walce z Unią Europejską jest w dużej mierze odosobnione. Dlatego też partia Kaczyńskiego miałaby cieszyć się z każdego przekazywanego jej wsparcia. Wyrazy sympatii ze strony tego polityka to jednak nic dobrego dla polskiego rządu, a na kooperacji z nim Polacy mogą tylko stracić.

Udo Voigt to jeden z niewielu polityków w Parlamencie Europejskim, który zdecydowanie poparł zmiany wprowadzane w Polsce. Niemiecki eurodeputowany bardzo pozytywnie ocenił pomysły rządu PiS. Niemiec skrytykował nawet Komisję Europejską, że ta nie szanuje obywateli Starego Kontynentu.

– Jesteście przeciwko woli większości w Polsce. W tym kraju nadal są niezależne wybory, rząd został wybrany legalnie. Chodzi panu tylko o zaszczepienie monokultur, o zmianę polityki. Ale są jeszcze w Europie kraje, gdzie rządy szanują wolę swoich obywateli. Nigdy w życiu nie poprę żadnych procedur mówiących o naruszeniu traktatów, ponieważ nic takiego nie miało tutaj miejsca – grzmiał Voigt.

Choć taki głos powinien cieszyć PiS, poparcie Voigta to sprawa równie kontrowersyjna, co sam niemiecki polityk. Voigt to znany w Niemczech zwolennik Hitlera i nazizmu. W 1998 roku nawoływał Niemców do zbrojnego powstania przeciw rządowi RFN. 9 lat później grzmiał, że Polska to sztuczny twór i powinna była oddać Pomorze, Wrocław, Gdańsk i cały Śląsk Niemcom. W 2010 roku na oficjalnym zjeździe jego partii NPD otwarcie gloryfikował Waffen SS, za co w 2012 roku go skazano.

Żeby tego było mało, Voigt znany jest z bardzo kontrowersyjnych postulatów. Polityk chce, by w Niemczech stawiano pomniki Hitlerowi, którego uważa za męża stanu. Z kolei Rudolf Hess według niego zasługuje na pokojową nagrodę nobla. Tak samo pokojowe według Voigta jest pozdrowienie nazistowskie „heil Hitler”, dlatego żąda jego oficjalnego wprowadzenia w Niemczech.

źródło: wprost.pl

Największe seksskandale w polityce [ZOBACZ!]

...

Zobacz również