Biuro_Rzecznika_Praw_Dziecka
Fot. Wikimedia Commons
Marcin Owczarek - 13 Grudnia 2018

Kim jest nowy Rzecznik Praw Dziecka? Ukończył prawo kanoniczne, chce kar dla 10-latków

Rzecznik Praw Dziecka to bardzo ważna postać. Zajmuje się sprawami wszystkich dzieci, które potrzebują pomocy i dba o to, aby było im w naszym kraju dobrze. Niestety, nowy człowiek na tym stanowisku nie jest najlepszy. Ukończył on prawo kanoniczne, nie akceptuje metody in vitro i chce kar dla 10-latków.

Rzecznik Praw Dziecka to jedna z najważniejszych funkcji w Sejmie. Wybiera się go spośród osób, które mają doświadczenie w pracy z dziećmi. Ma on za zadanie dbać o ich dobro i o rodzinę, która jest naturalnym miejscem jego wychowywania. Niestety, nowy rzecznik nie będzie tak dobrze o nie dbał, jakby się mogło wydawać. Funkcję Rzecznika Praw Dziecka powołano w 2000 roku. Nowo wybrany pełni swoja kadencje przez 5 lat. Każdy może pełnić tę funkcję łącznie tylko przez 10 lat. Ostatnim rzecznikiem jest Marek Michalak, który pełnił dwie kadencje. Teraz w końcu został wybrany jego następca. Robiona aż 3 nieudane podejścia do wybrania kolejnego rzecznika. Na początku Prawo i Sprawiedliwość odrzuciło kandydatury Zjednoczonej Opozycji oraz Kukiz'15. Następnie jedna z kandydatek PiS Sabina Zalewska sama zrezygnowała, gdyż wyszła ponownie jej sprawa z plagiatem. Następna kandydatka nie została zatwierdzona przez Senat.

Rzecznik Praw Dziecka - nowy nie posiada doświadczenia

Dopiero czwarte podejście udało się. Właśnie zatwierdzono kandydaturę 38-letniego Mikołaja Pawlaka. 57 senatorów było za, a 26 głosowało przeciw jego kandydaturze. Prawo i Sprawiedliwość w końcu przepchnęło swojego człowieka. Opozycja zarzuca mu jednak brak jakichkolwiek kompetencji. Pawlak studiował prawo kanoniczne, które ukończył. Udało mu się pracować przy sądach kościelnych i tam nabywał doświadczenia w pracy administracyjnej. Później pełnił funkcję dyrektora departamentu spraw rodzinnych w Ministerstwie Sprawiedliwości. Sprawuje więc nadzór nad sądami rodzinnymi, domami dziecka i poprawczakami.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
PapieżFranciszek powalił tym wszystkich na kolana! Najpiękniejsze gesty papieżaCzytaj dalej
Nowy Rzecznik Praw Dziecka dość kontrowersyjnie się wsławił. Uważa, że powinno się zmniejszyć wiek odpowiedzialności karnej z 13 do 10 lat. Zamierza również podjąć walkę z plagą rozwodów, jaka dotknęła nasz kraj. Według niego powinny zostać zlikwidowane zwroty kosztów sądowych, które od lat przysługują, kiedy to rozwód jest bez orzekania winy. Te miałyby przejść na pokrycie kosztów mediacji przed rozwodem. Opozycji nie podoba się nowy rzecznik. Stwierdzają, że nie ma on żadnego doświadczenia w pracy z dziećmi i nie nadaje się kompletnie na to stanowisko. Ten broni się jednak tym, iż w ministerstwie pracował z nieletnimi i ma odpowiednie kompetencje na to stanowisko. Okaże się, kiedy zacznie już swoją pracę.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Ujawniono co Kaczyński NAPRAWDĘ robił podczas wybuchu stanu wojennego! Furia w PiS
  2. PKO BP w centrum gigantycznej afery! Polacy załamani, nie wiedzą co zrobić
  3. To już szczyt chamstwa! Jednym wpisem Morawiecki rozwścieczył pół Polski
  4. Modne paznokcie: Co będzie HITEM w 2019 roku?
  5. Znaki zodiaku i ich najpiękniejsze partie ciała. Co masz w sobie niezwykłego?
Krzysztof JackowskiKrzysztof Jackowski potwierdza swój dar! Oto niezbite dowody jego jasnowidzeniaCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News