Nowy minister przegoni Polaków z Niemiec? Na początek chce zabrać zasiłki

Nowy minister przegoni Polaków z Niemiec? Na początek chce zabrać zasiłki Źródło: .

Wielu Polaków mieszkających w Niemczech z niepokojem patrzy w przyszłość. Nowy minister ma bowiem wyjątkowo niekorzystny plan na ich finansową przyszłość.

Olaf Scholz, znany wyborcom przede wszystkim jako burmistrz Hamburga, już wkrótce stanąć ma na czele jednego z kluczowych resortów naszych zachodnich sąsiadów. Nie oznacza to jednak, że będzie on traktował Polaków w ulgowy sposób.

Minister ma zadziwiający plan

- Emigranci mają prawo do wyboru miejsca pracy, ale nie mają prawa do wyboru pomocy społecznej - twierdzi bowiem Scholz, wyrażając swój głos poparcia dla projektu, według którego świadczenia dla imigrantów z państw członkowskich Unii Europejskiej zostaną znacznie ograniczone, w tym przede wszystkim dla tych pochodzących z Polski. ZOBACZ TAKŻE: Wiemy, kto zastąpi Czarneckiego w PE! Bardzo duże zaskoczenie - Gwarantowana unijnymi traktatami wolność pracy, czy osiedlania się w krajach UE, nie może oznaczać automatycznie takich samych praw dla wszystkich, co do tych samych zasiłków socjalnych, jakie otrzymują obywatele niemieccy - dodaje także stanowczo polityk.

Niewyraźna wizja przyszłości

Co więc stanie się ze świadczeniami dla Polaków korzystających z nich na terytorium Niemiec? Wszystko wskazuje na to, że Polacy mieszkający za naszą zachodnią granicą stracą je. ZOBACZ TAKŻE: Tajne porozumienie Macierewicza z Rosją? „Polska najedzie na Ukrainę” To jak można się spodziewać, sprawi, że ogromna część Polaków mieszkających u naszego zachodniego sąsiada będzie zmuszona wrócić do kraju. Pojawiły się natychmiast głosy, że o to właśnie chodzi niemieckim władzom, które szukały sposoby jak przegonić naszych rodaków ze swojego kraju.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News