Cały świat się z nas śmieje! Nowy pomysł PiS to kuriozum

Cały świat się z nas śmieje! Nowy pomysł PiS to kuriozum

Absurdów w polskiej Polityce nie ma końca! Tym razem dostanie się decyzji PiS dotyczącej wojska polskiego. Szkody, jakie wyrządził w tym temacie Antoni Macierewicz to nic - kolejne kuriozalne działania zainicjował Mariusz Błaszczak.

Ambicja naszych polskich polityków jest godna podziwu - szkoda tylko, że próbują prześcignąć się w najbardziej absurdalnych i nieprzemyślanych pomysłach, zamiast pójść za głosem rozsądku. Mariusz Błaszczyk okazuje się kolejnym zaskoczeniem PiS. Jako Minister Obrony Narodowej podjął decyzję o odnowieniu starego, poradzieckiego sprzętu, zamiast odsprzedać to krajom "trzeciego świata". Polscy żołnierze dostaną stary sprzęt, który... nie spełnia obecnych wymagań!

PiS chce wyśmiać polskie wojsko?

Początkowo stary sprzęt, między innymi czołgi T-72, z 1978 roku miały zostać sprzedane Jordanii za stosunkowo niewielkie pieniądze. Jak się jednak okazało, decyzję o sprzedaży cofnięto. Teraz Błaszczak ma zamiar odnowić stare, wysłużone czołgi oraz wysłać je do ciężkiej dywizji na wschodzie kraju. To nie pierwszy tak "błyskotliwy" pomysł polityka z PiS. Już na początku swoich rządów zdecydował o odnowieniu 14 tys. metalowych starych hełmów. Koszt tej inwestycji to aż 3 mln złotych, a hełmy w dalszym ciągu nie spełniają podstawowych wymagań. To, co sprawdzało się kilkadziesiąt lat temu, w tym momencie już nie ma racji bytu. Pieniądze wydane na marne - żołnierze otrzymany sprzęt mogą wykorzystać jedynie na defiladach. Nie jesteśmy przygotowani na ewentualne zagrożenie. "Na koniec Błaszczak każe odnowić dwa nagie miecze i jeden z nich wręczy Naczelnikowi." wyśmiewa decyzję Błaszczyka dziennikarz z portalu CrowdMedia.
Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Ile zarabia Agata Duda? Zarobki Pierwszej Damy
  2. Chcą zlinczować ciężarną gwiazdę TVN. Wystarczyło jedno zdjęcie
  3. Nie żyje polski polityk. Tragiczna śmierć ubiegłej nocy
  4. Kuchenne Rewolucje znikają z anteny! TVN podjął decyzję
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News