Skandal w Nowym Jorku! Znak Polski Walczącej jak... swastyka

Skandal w Nowym Jorku! Znak Polski Walczącej jak... swastyka

Nowy Jork stanął w świetle międzynarodowego skandalu. W jednej z dzielnic metropolii od dawna pojawiają się na murach symbole nazistowskie. Grupa mieszkańców postanowiła przerwać przykry proceder i w ulotkach informacyjnych przedstawić, jakie znaczenie mają poszczególne grafiki. Obok swastyki pojawił się... znak Polski Walczącej.

Nowy Jork zmaga się z falą ugrupowań nazistowskich, które na ulicach manifestują swoje hasła. W dzielnicy Greenpoint swastyki zaczęły się pojawiać tak często, że mieszkańcy postanowili wydrukować ulotki "Naziści, precz z Greenpointu". Jednak wyjaśnienie znaczeń konkretnych symboli przeprowadzono dość chaotycznie. Kotwica znalazła się tuż przy swastyce.

Polska Walcząca omyłkowo symbolem nazizmu. Czy Nowy Jork odpowie na zarzuty?

O sprawie poinformowały media polonijne. Ci, którzy otrzymali ulotkę, nie mogli uwierzyć, że charakterystyczna kotwica - znak Polski Walczącej - została opisana jako symbol faszyzmu. - Kotwica/Pamiętamy -  symbol Armii Krajowej, przejęty przez polskich i polsko-amerykańskich faszystów - tak definiują na ulotce autorzy znak Polski Walczącej. Poniżej pojawiają się symbole, które jednoznacznie kojarzą się wszystkim z nazizmem. Pojawia się znak neonazistowskiej grupy Boot-Boys i runy, które kojarzą się również z tymi ugrupowaniami. Chociaż autorzy ulotki chcieli zwrócić uwagę na szerzący się problem nazistowskich treści, które pojawiają się na ulicach, rozpętała się burza. Polacy, mieszkający na miejscu byli oburzeni tym, co zostało wydrukowane na ulotce.

Polska Walcząca - znaczenie i twórcy

Charakterystyczna kotwica, skrywająca w sobie litery "P" i "W" ma oznaczać Polskę Walczącą. Jest to symbol nadziei odzyskania niepodległości z czasów II wojny światowej. Symbol był nierzadko sposobem komunikacji między żołnierzami, a także pojawiał się na grobach, w miejscu krzyży, które były niszczone przez wroga.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Po 1945 roku został umieszczony w Godle Konfederacji Polskiej. W Warszawie, przy ulicy Koszykowej znajduje się granitowa tablica, która ma upamiętniać powstanie symbolu oraz konspiracyjne działania Szarych Szeregów. Głównymi autorami znaku byli: Anna Smoleńska (Hania) i Tadeusz Zawadzki (Zośka). Nie wiadomo jednak, czy autorzy ulotki odniosą się do doniesień medialnych i spróbują raz jeszcze sprostować znaczenie. Polskie media sprawę na bieżąco komentują, prosząc o zabranie głosu strony amerykańskiej. Nowy Jork Instagram/Greenpoint ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Wypadek wojska USA w Polsce! Amerykanie uwięzieni, dramatyczna akcja
  2. Kolejne kłamstwo Morawieckiego?! Skandaliczna hipokryzja ws. neonazistów
  3. Czegoś takiego Polska jeszcze nie widziała. Pieczyński zmiażdżył Kościół, porównał do nazistów
  4. Katarzyny Dowbor ma dwójkę dzieci. Kim są i co robią w życiu?
  5. Ile zarabia Maryla Rodowicz? Gwiazda inkasuje POTĘŻNE kwoty za koncerty
   
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News