Nie żyje światowej sławny aktor. Zabił go nowotwór

Nie żyje światowej sławny aktor. Zabił go nowotwór Źródło: Screenshot z youtube.com

Nowotwór zabija coraz więcej ludzi. Żniwo, które zbiera, dosłownie przeraża. Rocznie zabija około osiem milionów osób na całym świecie. W gronie chorujących byli i są między innymi światowej sławy artyści. Niedawno pożegnano wybitnego aktora, który zmarł na raka jelita grubego.

Nowotwór to sprawa, której nie wolno bagatelizować. Bardzo często kończy się śmiercią. Chyba, że zostanie w miarę możliwości szybko zdiagnozowany i dobrane zostanie odpowiednie leczenie. Nie zawsze jednak nawet to wystarcza. W wieku 77-lat zmarł wybitny szwajcarski aktor znany głównie z roli Adolfa Hitlera. Zmagał się z rakiem jelita grubego. Nie pomogła niestety chemioterapia, w której pokładano nadzieję.

Nowotwór zabił wybitnego artystę

W mediach pojawiła się informacja o śmierci Bruno Ganza, który znany jest z ponad 80 filmów, w których grał różne role. Jedną z jego sztandarowych jest kreacja Adolfa Hitlera, w filmie "Upadek" z 2004 roku, czyli prawdopodobnie najbardziej osławionego i jednocześnie najbardziej znienawidzonego zbrodniarza na świecie. Jego kariera trwała aż pięćdziesiąt lat. Pojawił się również na planach tak wielkich produkcji jak "Lektor" czy "Kandydat". Wyróżniał się kunsztem artystycznym na tle swoich kolegów. DALSZA CZĘŚĆ POD GALERIĄ

W kinie zadebiutował już w latach 60-tych rolą w szwajcarskiej komedii, a konkretnie w "Der Herr mit der schwarzen Melone". To dzięki roli w tym filmie został dostrzeżony przez reżyserów, którzy postanowili dać mu szansę w swoich produkcjach.

Diagnoza: rak jelita

Kiedy w 2018 roku usłyszał diagnozę ta zdecydowanie zasmuciła go. Postanowił jednak nie poddać się emocjom i rozpocząć walkę z chorobą. Lekarze, jak w przypadku większości nowotworów, postawili najpierw na operację, której się poddał, a następnie wdrożyli chemioterapię. Ta mocno nadwyrężyła jego organizm. Choć miał nadzieję na wyzdrowienie to stało się inaczej. Niestety nie był w stanie wygrać tej najważniejszej walki w swoim życiu. Najbliższa rodzina podkreślała, że nie brakowało mu hartu ducha i woli do pokonania choroby, jednak to wszystko nie wystarczyło. Znany aktor odszedł z tego świata w Zurychu. ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kim jest ojciec Agnieszki Chylińskiej? Tego nie spodziewali się nawet najwierniejsi fani!
  2. Legendarna piosenkarka popełniła samobójstwo. Zaplanowała je ze szczegółami
  3. Jackowski przewidział przyszłość Kaczyńskiego: "Leży w łóżku, wokół niego stoją posłowie"
  4. Co na to Julia Wieniawa? Baron zdradza szczegóły z ich "randki"
  5. "Lista grzechów" Tadeusza Rydzyka opublikowana w sieci. Redemptorysta będzie wściekły
  6. HGA Media - duży sukces firmy, szansa na karierę dla młodych

  Źródło: Gazeta

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News