W mózgu dziecka nagle zaczął rozwijać się czaszkogardlak. Potworniak z ohydnymi cechami

W mózgu dziecka nagle zaczął rozwijać się czaszkogardlak. Potworniak z ohydnymi cechami Źródło: wikipedia/frank/gaillard/

Niezwykle rzadki nowotwór zaatakował małe dziecko. Lekarze byli w szoku, gdy zobaczyli co wyrosło w głowie chłopca. Ten przypadek jest niezwykle rzadki i określa się go "potworniakiem". Nazwa zdaje się być w pełni trafna biorąc pod uwagę jej skutki.

Potworny nowotwór zaatakował mózg małego dziecka. Ten przypadek jest niezwykle rzadki i niesie za sobą porażające skutki. Nikt nie spodziewał się tego, co znajdowało się w czaszce chłopca, a specjaliści nie kryli swojego zdziwienia. Cała sprawa wyszła zupełnym przypadkiem, gdy to jeden szczegół w ciele chłopca, zaczął budzić wśród lekarzy pewien niepokój.  

Nowotwór u niemowlaka 

Głowa niemowlęcia, które miało zaledwie 4 miesiące, rozwijała się niezwykle szybko, biorąc pod uwagę jego wiek i proporcje do reszty ciała. Lekarze poczuli się zaniepokojeni takim rozwojem malca., w związku z czym postanowili niezwłocznie zbadać niemowlę i ustalić przyczynę. W tym celu wykonano rezonans magnetyczny głowy, który pozwolił jednoznacznie zaobserwować zmiany zachodzące u chłopca.

Okazało się, że u 4-miesięcznego niemowlaka rozwija się guz mózgu, który już jest wielkości orzecha włoskiego. Guz ten fachowo nazywany jest czaszkogardlakiem. Ten ma bardzo łagodny przebieg i najczęściej występuje u małych dzieci. Dokładniejszy wgląd w guza ujawnił jednak gorzką prawdę.

Badanie pozwoliło również zaobserwować pewne zmiany, które znajdowały się tylko po jednej stronie jego czaszki. Taki widok oraz postawiona diagnoza, nie pozostawiało lekarzom nawet cienia wątpliwości i zdecydowali się niezwłocznie przeprowadzić operację. 

Zaskakujące obserwacje podczas operacji 

Podczas zabiegu okazało się niestety, że niemowlę cierpi na znacznie gorszy przypadek czaszkogardlaka. Chirurdzy odkryli, że guz otoczony jest w pełni wyrośniętymi zębami. Dokładnie taką przypadłość określa się potworniakiem, który najczęściej zawiera aż kilka różnych tkanek takich jak: mięśnie, kości, włosy. Te cechy choroby są naprawdę potworne i ciężkie do wyobrażenia.  

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Lekarze nie są jednak w stanie ustalić, dlaczego oraz przede wszystkim jak rozwinęły się zęby. Mimo potwornej przypadłości, na całe szczęście operacja przebiegła po myśli neurochirurgów. 4-miesięczne niemowlę jest zdrowe i szybko wraca do siebie, co z pewnością przysparza jego rodzicom ogromną radość.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Dramat w domu Wałęsów! Danuta Wałęsa zdradziła całą PRAWDĘ o Lechu. Polacy będą WŚCIEKLI!
  2. Edyta Herbuś pokazała intymne zdjęcie z partnerem. Fani nie mogą uwierzyć, że wrzuciła TO do internetu
  3. Jackowski ma złe wiadomości dla Polaków. Plany na majówkę dla wielu legły w gruzach
  4. Media dotarły do szczegółów upojnej nocy partnera śp. Przybylskiej z kochanką. Sceny, jak z "50 twarzy Greya"
  5. Właśnie ujawniono, jak wygląda syn Kaczyńskiej. Internautom aż opadły szczęki
  6. 17 lat temu zmarł najśmieszniejszy aktor "Kiepskich". Dziś prawie nikt nie wie, gdzie jest grób artysty

Źródło: NAUKA.ROCKS 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News