Rewolucja w leczeniu raka za pomocą jednego produktu. Jest tani i dostępny w każdym sklepie

Rewolucja w leczeniu raka za pomocą jednego produktu. Jest tani i dostępny w każdym sklepie Źródło: Pixabay.com/Elastic Computer Farm

Nowotwór skrywa przed naukowcami jeszcze całą masę tajemnic. Jednak pewnej grupie badaczy udało się odkryć środek, który stanowi prawdziwą rewolucję w leczeniu raka. Co więcej, można go znaleźć niemal w każdym supermarkecie.

Nowotwór jest jedną z najbardziej przerażających chorób na świecie. Wszystko dlatego, że naukowcy nadal nie rozumieją wielu jej aspektów. Nie wiadomo, chociażby dokładnie, dlaczego w naszym organizmie powstają nowotwory, a także, jak je skutecznie leczyć. Jednak grupie badaczy udało się okryć substancję, która w badaniach laboratoryjnych wypadła wprost rewelacyjnie. Najlepsze jest jednak to, że można ją znaleźć w każdym sklepie.

Przełom w leczeniu raka. Nowotwór i jego tajemnice

Odkryto właśnie, w jaki sposób można znacząco ograniczyć przerzuty nowotworu. Badania były przeprowadzane na przypadku raka płuc, który ma bardzo złe rokowania i jest jednym z najczęściej występujących wśród populacji niemal całego świata. Okazuje się, że zarówno u szczurów, jak i na ludzkich próbkach naukowcom udało się ograniczyć, a nawet zatrzymać rozprzestrzenianie się raka, a to wszystko  dzięki kapsaicynie, którą znajdziemy, chociażby w papryczkach chilli.

Kapsaicyna jest bardzo ciekawym związkiem chemicznym z wielu względów. To właśnie ona odpowiada za uczucie pieczenia w naszych ustach, kiedy zjemy coś ostrego. Jednak, czy to oznacza, że rani nasz organizm? Absolutnie nie. Kapsaicyna ma kształt pozwalający jej na połączenie się z nocyceptorami (receptory odpowiedzialne za odczuwanie bólu) i jedynie wywołuje uczucie palenia i bólu, nie robiąc nam faktycznej krzywdy.

Badania przeprowadzone przez naukowców zostały zaprezentowane na spotkaniu American Society for Investigative Pathology w Orlando. Wszyscy mają nadzieję, że leczenie wspierane kapsaicyną już niebawem wejdzie do ogólnego obiegu, ponieważ w porównaniu z innymi znanymi nam terapiami, praktycznie nie niesie ze sobą żadnych powikłań.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERĄ

Mimo wszystko kapsaicyna podawana w taki sposób może podrażniać nasz układ pokarmowy, doprowadzić do skurczów żołądka, a przede wszystkim wywołać nieprzyjemne uczucie pieczenia. Dlatego prace nad jej wdrożeniem cały czas trwają. Pamiętać również trzeba, że po zażyciu takiego środka znacząco wzrasta nasze ciśnienie krwi, dlatego osoby mające problemy z sercem powinny uważać.

Jednak wyniki tych badań już niebawem mogą całkowicie zmienić przebieg obecnych terapii u pacjentów onkologicznych. Niestety przyjdzie nam na to jeszcze trochę poczekać, ale wciąż jest to ogromny krok naprzód w walce z tą chorobą.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 102-letnia polska aktorka zmarła i zostawiła ogromny majątek. Kwota wbije was w fotel. Taka fortuna to marzenie każdego Polaka!
  2. Tragedia w rodzinie gwiazdy TVP! Straszna choroba zaatakowała jej matkę. Choruje na nią 20 milionów Polaków
  3. Są wyniki pośmiertnych badań legendarnej dziennikarki TVP. Została otruta?!
  4. Odwołano wczorajsze publiczne wystąpienie Jackowskiego. "To lęk przed dowodami, z którymi przyjeżdżam"
  5. Były już pożyczki i wódka. Aż ciężko uwierzyć, co teraz będzie reklamował Sławomir
  6. Mogą wam odebrać 500 plus. Pracownik socjalny zdecyduje, komu wstrzymać świadczenie

 

źródło: Fakt

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News