Kosztuje grosze, a pomaga rozprawić się z rakiem. Kupisz go na każdym bazarze

Kosztuje grosze, a pomaga rozprawić się z rakiem. Kupisz go na każdym bazarze Źródło: Wikimedia Commons

Nowotwór zbyt często wykrywany jest za późno. Dlatego tak ważna jest profilaktyka, która jak najbardziej jest w stanie zniwelować rozwój choroby. Okazuje się, że na tym polu prym wiedzie ogólnodostępny produkt, który jest niezastąpiony w walce z komórkami nowotworowymi.

Nowotwór ma tak wysoką śmiertelność głównie z jednego powodu - rozwija się bardzo powoli, często niezauważalnie, a wystąpienie pierwszych objawów zwykle oznacza ostatnią fazę choroby. Pomimo długoletnich starań, nikt do tej pory nie opracował skutecznego leku, który mógłby się znaleźć w obiegu rynkowym.

Dlatego właśnie jedyną, naprawdę skuteczną metodą jest profilaktyka. Jedyne co człowiek może zrobić, by się ustrzec przed nowotworem, a przynajmniej opóźnić jego rozwój, jest właśnie odpowiedni styl życia i przyjmowanie właściwych składników odżywczych. Badania wykazują, że przyczyną występowania nowotworu może być przede wszystkim brak dostarczania organizmowi składników odżywczych, niezbędnych do życia, w wymaganej ilości. Nasze jedzenie jest coraz bardziej sztuczne, a przeważająca większość ludzi nie wiedząc tego cierpi na niedobór takich składników jak witamina C, D, A, błonnik czy magnez i potas.

Nowotwór może zostać zwalczony przez ten produkt? To pomaga

Jak się okazuje jednym z produktów, które mają bardzo korzystny wpływ na nasze zdrowie oraz potrafią zapobiec, a nawet zatrzymać rozwój nowotworu jest sok z buraka. Te warzywa mają ogromną wręcz ilość składników odżywczych i witamin, można powiedzieć, ze są wręcz bombą zdrowotną. Zawierają bogate źródło fosforu, potasu, żelaza, magnezu, błonnika, a także witamin C, B2 i B6.

Są również bogate w kwas foliowy, który wspomaga nasz układ odpornościowy, co przekłada się na lepsze przygotowanie organizmu do walki ze zmutowanymi komórkami. Sok z buraka pomaga w trawieniu, zapobiega rozwojowi szczególnie raka szyjki macicy u kobiet, a także reguluje zakwaszony organizm. Oznacza to, że w szczególności powinny go pić osoby spożywające dużo pokarmów mięsnych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nie jest to drogie warzywo, bardzo łatwo je również uprawiać, a uzyskanie soku to wręcz łatwizna. Dlaczego więc tak mało osób korzysta z tych niezwykłych właściwości? Niestety duża część ludzi nie zdaje sobie z tego sprawy. Jednak spożywanie buraka, a zwłaszcza picie soku z tego warzywa może wspomóc nasze zdrowie, a nawet uratować życie.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Marzena Rogalska z partnerem! Gwiazda TVP PIERWSZY raz pokazała ukochanego
  2. Czy to jest samolot, w którym zginęła Anna Jantar? Wyjątkowe wideo z wokalistką
  3. Roksana Węgiel w sukience z dekoltem "na Hiszpankę". O wielkanocnej kreacji 14-latki mówią już wszyscy
  4. Poranna wiadomość wstrząsnęła całym stanem. Samolot Beechcraft BE58 rozbił się, nikt nie przeżył
  5. Kolejne porażające fakty ws. oskarżeń o gwałt. Rzekoma ofiara wyłudziła od Bieniuka 400 tysięcy?!
  6. Dwór książęcy i poddani pogrążyli się w żałobie. Nie żyje książę Jan, o jego śmierci poinformował syn Henryk

źródło: Fronda

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News