Wrzuciła do internetu zdjęcie swojego paznokcia. Okazało się, że cierpi na śmiertelną chorobę

Wrzuciła do internetu zdjęcie swojego paznokcia. Okazało się, że cierpi na śmiertelną chorobę Źródło: facebook.com/wigan.today/

Nowotwór pustoszył jej organizm, podczas gdy ona o niczym nie wiedziała. Nie odczuwała żadnych zmian, zaniepokoił ją tylko dziwnie rosnący paznokieć. Kiedy podzieliła się jego zdjęciem z internautami, otrzymała bardzo ważne informacje, które mogły uratować jej życie.

Nowotwór, o którym zaczęli pisać przypadkowi internauci, był dla niej ogromnym zdziwieniem. Czuła się dobrze, jedynie zastanawiało ją skrzywienie płytki paznokcia. Czasem tak się dzieje, kiedy np. palec zostanie czymś przytrzaśnięty, lecz czegoś takiego nie pamiętała. Zdiagnozowali ją internauci, a badania ujawniły straszną chorobę.

Odkryła nowotwór przez zwykłe zdjęcie

Jean Taylor wrzuciła pewnego dnia na swojego Facebooka zdjęcie lewego wskazującego palca. Zrobiła je z boku, by dobrze oddać zakrzywienie płytki paznokciowej. Natychmiast pojawił się wysyp komentarzy - niektórzy pisali o tym, że być może gdzieś się uderzyła, ale większość wypowiedzi obstawała przy nowotworze. Jean nie mogła w to uwierzyć - nie może być chora, bo jest całkowicie zdrowa i dobrze się czuje. 2 tygodnie zajęło jej odkrycie wstrząsającej prawdy.

- Dwa tygodnie temu wrzuciłam to zdjęcie na swoją tablicę na Facebooku z pytaniem, czy ktoś kiedykolwiek widział takiego paznokcia. Poradzono mi, żebym wybrała się do lekarza. Pomyślałam, że to nieco zbyt drastyczny krok… Miałam dwa pobrania krwi, rentgen klatki piersiowej, dwa dni później tomografię komputerową, kolejne dwa dni później pozytonową tomografię emisyjną i więcej badań krwi, w końcu badanie płuc i prześwietlenie serca oraz rezonans magnetyczny i biopsję płuc - opisuje Jean w swoim poście na Facebooku.

Jeden z najważniejszych narządów w jej ciele był pełen komórek nowotworowych

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Lekarze, kierując ją na tak ważne badania jak rentgen, rezonans czy biopsję mieli poważne podejrzenia co do stanu jej zdrowia. Mimo że nie odczuwała obecności nowotworu, to w jej płucach namnażały się komórki nowotworowe.

- Po wyczerpujących dwóch tygodniach, wczoraj odebrałam wyniki… Rak w obu płucach! Kiedy twoje paznokcie się zakrzywiają, często ma to związek z chorobami płuc i serca. Medyczny termin to palce pałeczkowate, nie miałam o tym pojęcia - napisała zrozpaczona kobieta. Jej post został udostępniony ponad 500 tysięcy razy.

Dzisiaj grzeje: 1. Znaki zodiaku, w których zakochasz się do szaleństwa. Nie można się im oprzeć
2. Dzisiejsza noc będzie wyjątkowo niebezpieczna. IMGW wydało pilne alerty na najbliższe dni

Palce pałeczkowate są tak naprawdę objawem nie tylko nowotworu w organizmie. Można je rozpoznać po tym, że końcowe części palców są pogrubione, a paznokcie są okrągłe i uwypuklone. To objaw mukowiscydozy, odmy opłucnowej, pylicy, zapalenia wsierdzia, siniczych wad serca, marskości wątroby lub nowotworu przełyku, żołądka i okrężnicy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zadziwiający pomysł Lidla na nagradzanie swoich najlepszych klientów
  2. Na studniówkę poszła z... ojcem swojego chłopaka. Sam jej to zaproponował. Powód wzruszy was do łez
  3. Agata Duda założyła takie buty, że aż oczy bolą od patrzenia. Zdjęcie z Brukseli podbija sieć
  4. Jackowski twierdzi, że na polskich ulicach dojdzie niedługo do strasznych wydarzeń. Jego wizja budzi niepokój
  5. Co za kompromitacja, Gessler o tym milczy. Kolejna restauracja po "Kuchennych Rewolucjach" upadła

Źródło: Facebook

Następny artykuł