Nowotwór prawie go zabił.
unsplash.com/Piron Guillaume
Klaudia Bochenek - 23 Września 2019

Przed wykryciem nowotworu, dwukrotnie został zarażony sepsą. Dramat twórcy kultowych polskich filmów

Nowotwór prawie zabił znanego polskiego reżysera. Mylne diagnozy lekarzy to nie wszystko - zanim doszli do tej właściwej, utalentowany mężczyzna został dwukrotnie zarażony sepsą. Dziś w ostrych słowach wypowiada się o polskich szpitalach.

Nowotwór zawładnął całym jego życiem. Od tamtej pory wizyty w szpitalach stały się wręcz codziennością. Znany polski reżyser do końca nie wiedział, że choruje właśnie na raka trzustki. Lekarze przeprowadzili wcześniej inną operację.

Nowotwór niszczył go od środka przez 10 miesięcy

76-letni Janusz Kondratiuk, reżyser, dowiedział się o raku trzustki w sylwestra 2017 roku. Wcześniej jednak musiał przejść szereg badań. Jego żona widziała, że z jego zdrowiem dzieje się coś niepokojącego. Początkowo lekarze uważali, że przyczyna złego stanu zdrowia jest woreczek żółciowy, który postanowili wyciąć.

Dziecko ziemniaki w skarpetceWłożyła plasterek ziemniaka do skarpetki przeziębionego dziecka. Już następnego dnia była zdumiona efektemCzytaj dalej

- Rozcięli mnie, żeby zajrzeć do wątroby, i wycięli mi woreczek żółciowy, ale żółtaczka nie ustępowała. Wtedy dopiero tomografia wykazała, że coś jest w przewodzie trzustkowym. Wstawili mi stent i wysłali do domu - opowiada reżyser.

Po tym zabiegu aż dwa razy zachorował na sepsę. Walka o zdrowie powoli go wykańczała. Aż 10 miesięcy żył w błędnej diagnozie. Dziś nie ma trzustki, przez co dodatkowym schorzeniem jest cukrzyca typu 2.

"Oni w tym gównie czują się dobrze. Jak robaki"

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

RanczoLucy z "Rancza" rozwiodła się z mężem przez aktorkę z "M jak miłość"? Romans, który wstrząsnął mediamiCzytaj dalej

Na tę chwilę Janusz Kondratiuk w dalszym ciągu przechodzi chemioterapię. Jest wręcz wściekły na służbę zdrowia. Sprzeciwia się temu, aby pieniądze z budżetu były przeznaczane na budowy stadionów czy centrów handlowych, kiedy służba zdrowia jest w przerażającym stanie.

- Nikt się nie zabiera za budowę pięknych, nowoczesnych szpitali. A wszyscy tam kiedyś trafimy. To powinny być świątynie, w których chory ma szansę odzyskać spokój - mówi Kondratiuk.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje kultowy aktor. Zmarł nagle, miał tylko 50 lat

2. Wiadomości o nagłej śmierci obiegają właśnie media. Nie żyje jeden z największych gwiazdorów programów kulinarnych

Opowiada również o tym, co wielokrotnie widział na SOR-ach. Opisuje to jednym słowem: piekło. Płaczący i cierpiący ludzie wymagający natychmiastowej pomocy, brak lekarzy, długie godziny czekania. Narzeka też na szpitale, szpitalne jedzenie i lekarzy.

- To głównie z ich powodu te szpitale wyglądają tak, jak wyglądają. Oni w tym gównie czują się dobrze. Jak robaki - mówi z niesmakiem reżyser.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Rossmann bardzo podpadł swoim klientkom. Horrendalne ceny za dostawę
  2. NAGIE zdjęcia gwiazdy Polsatu! To będzie prawdziwy skandal [ZDJĘCIA]
  3. Popularne produkty, których nie wolno dawać swojemu kotu. Może nawet umrzeć
  4. Smutne informacje dla Katarzyny Dowbor. Niestety chodzi o jej program "Nasz nowy dom"
  5. Pies zniknął bez śladu. Miesiąc później kolejny zwierzak tych samych właścicieli zaczął się dziwnie zachowywać i dotarli do strasznej prawdy

Ślub tej kobiety nie odbył się przez tragiczne wydarzenieJej narzeczony zmarł straszną śmiercią tuż przed ślubem. Jednak panna młoda nie anulowała sesji ślubnej, a te zdjęcia miażdżą serceCzytaj dalej

Źródło: Pomponik

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News