Piękna 35-latka zmarła na rzadki nowotwór. Tuż przed śmiercią napisała własny nekrolog

Piękna 35-latka zmarła na rzadki nowotwór. Tuż przed śmiercią napisała własny nekrolog Źródło: Facebook/Bailey Matheson

Nowotwór potrafi odebrać najpiękniejsze lata życia. Tak było w przypadku pewnej pięknej kobiety, która dowiedziała się, że choruje na rzadką chorobę. 35-latka zdążyła napisać własny nekrolog i przekazała swoim bliskim coś bardzo ważnego.

Nowotwór zniszczył wszystkie plany pięknej 35-latki. Tak przynajmniej się wydawało. 2 lata temu Kanadyjka Bailey Matheson usłyszała druzgocącą diagnozę. Lekarze stwierdzili, że kobieta choruje na rzadki nowotwór i pozostały jej najwyżej dwa lata życia. Dla wielu osób byłby to powód do rozpaczy, jednak ona podeszła do swojej sytuacji w zupełnie wyjątkowy sposób.

Kanadyjka, która została dotknięta przez rzadką odmianę raka, była na co dzień bardzo szczęśliwą osobą, którą charakteryzowało pozytywne nastawienie do otaczającego świata. Bailey nie zamierzała rezygnować ani z walki o swoje lepsze jutro, ani ze szczęśliwego życia. Niestety, choroba okazała się silniejsza od niej.

Piękna Kanadyjka zachorowała na rzadki nowotwór. Postanowiła walczyć o siebie

Bailey Matheson prowadziła zdrowy i aktywny tryb życia. W pewnym momencie pojawiły się niepokojące i bardzo uciążliwe bóle brzucha, które skłoniły kobietę do wizyty u specjalisty. Zdiagnozowano u niej bardzo rzadki nowotwór złośliwy wywodzący się z tkanki mięśniowej. Mięsak gładkokomórkowy - bo tak nazywa się ta odmiana nowotworu - jest bardzo trudny do wyleczenia. 

Kobieta bardzo wytrwale walczyła o siebie. Próbowała wszystkich dostępnych środków, które mogły pomóc w odzyskaniu utraconego zdrowia. Na operację było już za późno, a chemioterapia nie dawała spodziewanych efektów. Kanadyjka postanowiła więc wykorzystać czas, który jej pozostał. Nie zamierzała rozpaczać, lecz zaczęła zwiedzać świat wraz ze swoim chłopakiem. Przed śmiercią zdążyła również napisać poruszający nekrolog.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

35-latka dużo podróżowała i spełniała marzenia. Miesiąc przed śmiercią napisała nekrolog

35-latka nie zamierzała tracić ani chwili. Wraz z narzeczonym zwiedzała świat, spędzała czas z najbliższymi i do końca pozostała bardzo aktywna w mediach społecznościowych. Wydawała się pogodzona z nadchodzącą śmiercią, którą miał spowodować rzadki nowotwór. Kobieta napisała wzruszający nekrolog, w którym podziękowała swojej rodzinie, bliskim oraz personelowi medycznemu, który opiekował się nią w czasie choroby. 

- 35 lat - to nie wydaje się zbyt długo, ale do cholery, było dobrze! - napisała młoda dziewczyna na początku swojego nekrologu. Jego treść nie była skierowana wyłącznie do najbliższych osób, ale zawierała również bardziej uniwersalne przesłanie.

- Nie bierzcie małych rzeczy tak bardzo na poważnie, cieszcie się życiem - radziła kobieta, która pokazała, że można pozostać aktywną i radosną osobą nawet w obliczu śmierci.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Głuchoniemy mężczyzna ma kota. To, jak jego pupil się z nim komunikuje, jest niesamowite! Pospadacie z krzeseł - i wasze koty też!
  2. Jak mieszka Beata Tyszkiewicz? Takich warunków NIKT się po niej nie spodziewał. Jej córki wiedzą o tym?
  3. Dzień Języka Angielskiego w ONZ w ramach dni języków. Czy Polski też ma swoje święto?
  4. Młoda gwiazda opuści Bayern? Wypowiedź nie pozostawia wątpliwości
  5. Niania Elżbiety II potraktowała rodzinę królewską tak obrzydliwie, że po latach na grób nie wysłano jej kwiatów z pałacu
  6. Lekarze zdiagnozowali u dziecka śmierć mózgową. Nagle po 4 latach obudziła się i wyjawiła wstrząsającą prawdę

źródło: Fakt

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News