Fakty są przerażające. Wielka przyjemność zwiększa ryzyko zachorowania na nowotwór o 90 procent

Fakty są przerażające. Wielka przyjemność zwiększa ryzyko zachorowania na nowotwór o 90 procent Źródło: Unsplash / Allie Smith

Nowotwór to diagnoza, której nikt nie chciałby usłyszeć. Lekarze wciąż ustalają nowe przyczyny rozwijania się raka w organizmach ludzkich, a wyniki niektórych badań są zaskakujące.

Nowotwór to choroba, która może zaatakować wiele obszarów naszego ciała, a na jej rozwój wpływ ma wiele czynników. Najnowsze badania wykazały, że ryzyko może wzrosnąć nawet o kilkadziesiąt procent u tych osób, które zbyt intensywnie korzystają z pewnych przyjemności. Ustalenia naukowców są szokujące.

Nowotwór może rozwinąć się niemal u każdego

Podstępna choroba może zaatakować niemal każdego, a lekarze wciąż wskazują kolejne czynniki, które sprzyjają rozwojowi nowotworu w organizmie ludzkim. Niedawno brytyjscy naukowcy z Anglia Ruskin University w Cambridge porównali wyniki zachorowalności na raka wśród kobiet i mężczyzn przez pryzmat ich aktywności seksualnej.

Według ustaleń naukowców starsze kobiety, które miały w swoim życiu przynajmniej dziesięciu partnerów seksualnych, były znacznie bardziej narażone na wystąpienie choroby nowotworowej.  Ryzyko zachorowania było większe nawet o 91 procent w stosunku do tych zbadanych, które całe swoje życie współżyły z jednym partnerem. Chociaż u mężczyzn to ryzyko jest mniejsze, to również muszą się z nim liczyć. U panów wynosi ono 69 procent.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Według brytyjskich badaczy, ilość partnerów seksualnych ma bezpośredni wpływ na rozwój nowotworów

Lekarze podejrzewają, że takie wyniki badań mogą mieć związek z wirusami, które są wskazywane jako jedna możliwych przyczyn rozwoju nowotworów prostaty, jamy ustnej i szyi. Statystycznie ryzyko zarażenia wirusem rośnie wraz z liczbą partnerów.

Dzisiaj grzeje: 1. TVN podał najsmutniejszą wiadomość. Nikt się tego nie spodziewał, uwielbiany aktor zmarł przedwcześnie
2. Dziewczynka znalazła ukrytą w sklepie kopertę. Gdy pokazała ją mamie, ta aż wstrzymała oddech

Specjaliści z Cancer Research UK wyrazili jednak swoje obawy, związane z metodologią przeprowadzonych badań. Brytyjska organizacja charytatywna, której celem jest wspieranie badań nad chorobami nowotworowymi, wystosowała oficjalne oświadczenie w w sprawie wyników przedstawionych przez naukowców z Anglia Ruskin University.

- To bardzo interesujące dane, ale niestety nie wzięto w pełni pod uwagę dwóch kluczowych czynników ryzyka w przypadku nowotworów – palenia papierosów i wagi. Nie mamy pewności również, które rodzaje nowotworów były powodowane przez większą ilość partnerów. Ilość przeanalizowanych pacjentów była po prostu zbyt mała - napisała Natasha Paton z Cancer Research UK w oświadczeniu organizacji.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wiele osób wciąż nie rozumie, czym jest depresja. "Kto pije słodką herbatę i kawę, nie ma nigdy depresji"
  2. Przełom w sprawie Dawida Kubackiego. Jego największy rywal rezygnuje z konkursu
  3. W sieci pojawiło się bardzo stare zdjęcie Kingi Rusin. Niewiarygodne, jak kiedyś wyglądała, nie przypomina dawnej siebie
  4. Smutne wieści, już nie zobaczymy Agnieszki Woźniak-Starak. Zdecydowała się na radykalny krok
  5. Witolda Pyrkosza kochały miliony Polaków. Umarł przez straszną chorobę, która może zaatakować każdego
  6. Ważne, szybko musisz zwrócić znany produkt do Biedronki. Powód jest podejrzany i tajemniczy

źródło: ABC Zdrowie

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News