onkologia
fot.youtube.com/telewizjalubań
Mateusz Wysokiński - 11 Stycznia 2019

Korzystasz z tego eko-produktu? Został wycofany, grozi nowotworem

Nowotwór nieodmiennie przeraża wielu ludzi. Tym razem jedna z najcięższych chorób mogła uderzyć wszystkich, którzy korzystali z popularnego eko-produktu. Główny Inspektorat Sanitarny apeluje o zaprzestanie korzystania z przedmiotu i wycofał go ze sklepów.

Nowotwór to bez wątpienia jedna z bardziej drastycznych chorób, z jaką może się zmagać organizm. Okazuje się, że związki chemiczne mogące spowodować chorobę nowotworową, mogły znaleźć się w jednym z najpopularniejszych produktów popularnej sieci sklepów.

Nowotwór powoduje popularny eko-produkt. Sanepid przestrzega

Okazuje się, że popularne bambusowe kubki, które można było kupić w sklepie Aldi, mogą zawierać związki odpowiedzialne za tworzenie się i rozwój choroby nowotworowej. O problemie z produktem sanepid poinformował za pomocą specjalnego komunikatu na swojej stronie.

dziewczynkaDziennikarze dotarli do sąsiadki Jakuba A., mordercy 10-latki. To, co powiedziała mrozi krew w żyłachCzytaj dalej

W próbkach produktu badanego przez Państwową Inspekcję Sanitarną stwierdzono migrację formaldehydu na poziomie, który może stwarzać zagrożenie dla zdrowia konsumentów [...]. Nie należy używać kubków wskazanych w komunikacie do spożywania żywności, w tym napojów - napisał na swojej stronie Główny Inspektorat Sanitarny

Klienci są proszeni o dokonywanie zwrotów do sklepu.

Kubki w Polsce znalazły się przez niedopatrzenie ze strony niemieckiego giganta handlowego, jakim jest firma Aldi. Firma posiada w Polsce sieć marketów, które są dyskontami. Inspektorat Sanitarny po poinformowaniu firmy o usterce ich produktu nakazał przedsiębiorstwu usunięcie wadliwych kubków. - Firma ALDI Sp. z o.o., po otrzymaniu sprawozdania z badań podjęła natychmiast procedurę wycofania „Kubków”, które pozostały w sprzedaży. Wszystkie niezgodne wyroby zostały zutylizowane w punktach sprzedaży. Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej nadzorują działania prowadzone przez przedsiębiorcę - czytamy na stronie Inspektoratu.

Czym jest szkodliwy formaldehyd?

Formaldehyd, czyli aldehyd mrówkowy jest związkiem chemicznym, który inaczej jest zwany formaliną. W chemii stosuje się go jako konserwant, środek dezynfekujący czy bazę do produkcji kosmetyków, a także tworzenia preparatów naukowych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

.Wstrząsające kulisy rozwodu żony Wiśniewskiego. Polacy zostali okłamaniCzytaj dalej

Według najnowszych badań nadmierny kontakt i ilość aldehydu mrówkowego może mieć działanie kancerogenne i teratogenne (obniżające płodność). Według statystyk badanych, jak też zdaniem wielu znawców chemii, jego dopuszczalne dzienne spożycie wynosi 0,15 mg/kg masy ciała. Nie wiemy, w jakim stopniu przekroczone zostały normy zastosowania formaliny w danych produktach, aczkolwiek sklep i służby sanitarne apelują o zaprzestanie korzystania z kubka bambusowego, który znalazł się w ofercie popularnego sklepu.

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:

  1. Spotkała kultowego polskiego piosenkarza w kawiarni. Dziś jest bezdomny i nie ma nóg
  2. Producenci Kuchennych Rewolucji próbowali to ukryć! Wszystko się wydało
  3. Korzystasz z tego eko-produktu? Został wycofany, grozi nowotworem
  4. Został bankrutem, chciał się zabić. Gwiazdor Polsatu na dnie

milionerzyW Milionerach przekroczono kolejny poziom żenady. Te pytania to skandalCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News