Mocne słowa Andrzeja Dudy o chorobie nowotworowej. "To jedno z największych wyzwań cywilizacyjnych"

Mocne słowa Andrzeja Dudy o chorobie nowotworowej. "To jedno z największych wyzwań cywilizacyjnych" Źródło: screen youtube.com/TVP Info

Nowotwór mimo postępu medycy nadal jest jedną z najstraszniejszych chorób znanych człowiekowi. Podczas swojego wystąpienia Andrzej Duda podkreślił, że to jedno z najważniejszych wyzwań cywilizacyjnych.

Nowotwór przyjmować może najróżniejsze formy i nie każda z nich jest od razu dla nas śmiertelnie niebezpieczna, jednak niestety liczne z nich rozwijają się bardzo szybko i agresywnie. Przez to wiele osób słysząc diagnozę o nowotworze ma przed oczami praktycznie wyrok śmierci. Na szczęście medycyna cały czas idzie do przodu i pojawiają się kolejne innowacyjne metody leczenia.

Podczas jednego ze swoich wystąpień w USA, Andrzej Duda podkreślił, że walka z nowotworami jest prawdziwym cywilizacyjnym wyzwaniem, które powinno być priorytetowe. Co więcej, wizyta prezydenta w stanach daje nadzieję dla polskich pacjentów.

Nowotwór pochłania kolejne istnienia

Każdego dnia tysiące osób dowiaduje się, że jest chorych na nowotwór, a kolejne osoby umierają z powodu tej potwornej choroby, która jak mało która potrafi wyniszczyć człowieka do cna. Dlatego tak ważne jest rozwijanie i pojawianie się zupełnie nowych metod leczenia, które mają potwierdzenie we wcześniej przeprowadzonych badaniach.

Andrzej Duda wziął udział w uroczystości podpisania umowy o współpracy w zakresie nowych technologii w leczeniu raka z centrum onkologicznym Uniwersytetu Teksas - MD Anderson Cancer Center w Houston. Dzięki temu otworzy się szeroko rozumiana współpraca pomiędzy Polską i USA, a przez to polscy pacjenci otrzymają możliwość skorzystania z nowych metod leczenia. Natomiast sami lekarze będą mieć kontakt z największymi specjalistami w tej dziedzinie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

 - Wierzę, że współpraca z MD Anderson Cancer Center przełoży się na poprawę leczenia chorób nowotworowych w Polsce... Ośrodek ten jest jednym z najbardziej cenionych i skutecznych ośrodków badawczych nad nowotworami na świecie. Jest odpowiedzialny za prawie jedną trzecią zatwierdzonych w ciągu ostatnich pięciu lat nowych leków leczących raka - mówił prezydent.

Andrzej Duda podczas swojego wystąpienia mocno podkreślił fakt, iż prace nad leczeniem nowotworów to jedno z największych wyzwań cywilizacyjnych. Niestety jednocześnie jest to bardzo trudny i skomplikowany proces, dlatego też naukowcy powinni się przez najbliższe lata bardzo mocno skupić na rozwoju tej właśnie gałęzi medycyny.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Danuta Wałęsa UJAWNIŁA całą prawdę o ks. Jankowskim. Jej słowa mrożą krew w żyłach. "On siał ZGORSZENIE"
  2. Agata Duda przeszła samą siebie! Na ten widok Melania Trump zdębiała!
  3. 20-latka dokładnie wiedziała, kiedy umrze na nowotwór. Zaplanowała wszystko, po śmierci stało się to, co chciała
  4. Dominika Gwit wygina śmiało ciało za kulisami DDTVN. Wpadła w objęcia przystojnego polskiego aktora
  5. Podczas upałów matka nie mogła dobudzić 3-latki. Gdy zbadali ją lekarze, postawili przerażającą diagnozę
  6. Wyciekły wrażliwe, najbardziej prywatne dane, których Kinga Rusin nigdy nie chciała ujawnić. Żenująca reakcja gwiazdy

źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News