Poza paleniem to najczęstsza przyczyna nowotworów. Szokujące informacje, nikt się tego nie spodziewał

Poza paleniem to najczęstsza przyczyna nowotworów. Szokujące informacje, nikt się tego nie spodziewał Źródło: unsplash.com/Антон Воробьев

Nowotwór to cichy zabójca. Eksperci są zgodni - to najgorsza i najniebezpieczniejsza choroba XXI wieku. Do tej pory wiele osób sądziło, że zgubny nałóg, czyli palenie papierosów, najbardziej zwiększa ryzyko zachorowania na raka. Najnowsze badania pokazują co innego.

Nowotwór zagraża życiu milionom osób. Najnowsze doniesienia ze świata naukowców nie pozostawiają złudzeń. Setki tysięcy kobiet i mężczyzn cierpią na męczącą przypadłość, która może nawet dwukrotnie zwiększać ryzyko wykrycia komórek nowotworowych z organizmie. Wcale nie są nimi płuca wypełniane powoli trującym dymem papierosowym.

Nowotwór powodują nie tylko papierosy. To znana przypadłość

Naukowcy doszli do wniosków, które mogą zmrozić krew w żyłach. Palenie tytoniu wcale nie powoduje raka w takim stopniu, w jakim odpowiada za niego niepozorna otyłość. Okazuje się, że rak jelita, nerki, trzustki, jajnika, macicy, piersi, tarczycy, mózgu, wątroby i przełyku może być powodowany przez dodatkowe kilogramy z dwukrotnie większą "skutecznością", niż dym papierosowy. Również szpiczak zalicza się do tego spisu.

National Health Service twierdzi, że wiele osób nie pojmuje, jak spore jest to ryzyko. Z każdym kolejnym dodatkowym kilogramem rośnie prawdopodobieństwo zachorowania na raka. Konieczne jest też uświadamianie producentów żywności i rządów państw o tym, że ze śmiercią twarzą w twarz stoją codziennie miliony otyłych osób.

Obliczając swoje BMI można łatwo stwierdzić, czy ma się otyłość. Należy zmienić swój tryb życia lub udać się do odpowiedniego lekarza. Ryzyko jest ogromne - 30% osób może zachorować na nowotwór nerki paląc papierosy. Z kolei u osób otyłych ta liczba wynosi już 59%. Jeszcze gorzej wygląda to w przypadku raka macicy - wtedy niemalże każdej otyłej kobiecie grozi zetknięcie się z chorobą.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W przypadku raka trzustki te liczby wynoszą 10% w przypadku papierosów do 47% w przypadku nadwagi, a odnośnie raka jelit gwałtownie wzrastają z 5% do 44%. Według Cancer Research UK, komórki tłuszczowe wysyłają sygnały, które zachęcają inne komórki w ciele do częstszego podziału, co może prowadzić do powstawania nowotworów.

Dzisiaj grzeje: 1. Mama poszła sprawdzić, czy jej córka śpi. Kiedy zobaczyła w łóżku obok niej psa, zaczęła wszystko nagrywać
2. Prawdziwe zarobki w dyskoncie. Ujawnili, ile płaci Biedronka i Lidl

Tłuszcz działa bowiem jak olbrzymi gruczoł i zwiększa poziom hormonów, takich jak estrogen i insulina, które sprzyjają dodatkowemu wzrostowi komórek nowotworowych. Profesor Andrew Goddard informuje:

- Otyłość jest przewlekłą postępującą chorobą o szerokim zakresie szkodliwych skutków dla organizmu. Nie tylko zwiększa to ryzyko raka, ale często prowadzi do innych powikłań zdrowotnych, takich jak cukrzyca typu 2, bezpłodność, choroby serca, choroby wątroby i zapalenia kości i stawów.

  1. Dziecko wzięło na ręce nowo narodzonego kotka. Takiej reakcji kociej mamy nikt się nie spodziewał
  2. 44-letni aktor przyłapany z KOCHANKĄ! Zrobiono im zdjęcia na wakacjach, dziewczyna ma 22 lata. Nie uwierzycie, kim jest
  3. Trudno uwierzyć, co można znaleźć w pochwach Polek. Ginekolog ujawnia odbierające mowę szczegóły
  4. Tajemnicza choroba sprawiała, że kobieta nie wracała do zdrowia 10 lat. Nagle mężczyźni dokonali porażającego odkrycia
  5. Wiesz o czym myśli Twój pies? To nagranie rozłoży was na łopatki, prawdziwe do bólu
  6. RCB wysyła SMS-y z pilnym alarmem. Zostańcie w domach, w 7 województwach będzie wyjątkowo niebezpiecznie

Źródło: Daily Mail

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu