2-letnia Amelka ma nowotwór oczu, "Gałka oczna będzie musiała być co jakiś czas wymieniana". Rodzina błaga o pomoc

2-letnia Amelka ma nowotwór oczu, "Gałka oczna będzie musiała być co jakiś czas wymieniana". Rodzina błaga o pomoc Źródło: Facebook/Razem dla Amelki

Nowotwór zaatakował 2-letnie dziecko. Amelka cierpi na raka oczu, a jej leczenie wymaga ogromnych nakładów pieniężnych. Rodzina błaga o pomoc dla dziewczynki.

Nowotwór zaatakował oczy 2-letniej Amelki. Dziecko potrzebuje specjalistycznego leczenia, a jej gałka oczna musi być wymieniana co jakiś czas, co wiąże się z ogromnym obciążeniem finansowym dla jej rodziny. Każdy może wesprzeć dziewczynkę w walce ze straszną chorobą.

Nowotwór nie ma litości 

Nowotwór to jedna z chorób, które przerażają wszystkich. Rak nie ma litości i często atakuje również najmłodszych. U 2-letniej Amelki zdiagnozowano siatkówczaka, który jest złośliwą odmianą nowotworu oczu. Rodzina dziecka znajduje się w coraz trudniejszej sytuacji finansowej w związku z kosztownym leczeniem córki. 

Bliscy Amelki zorganizowali specjalną zbiórkę pieniędzy, która ma na celu wsparcie dziewczynki w walce z nieuleczalną chorobą. Liczą na empatycznych ludzi, którzy poruszy los Amelki i będą oni dysponować odpowiednimi środkami, żeby jej pomóc.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Amelka walczy o życie 

Dziecko ma już za sobą chemioterapię, jego odporność jest obniżona, ale rodzice twierdzą, że dziewczynka czuje się stosunkowo dobrze. Amelka miała niedawno badanie dna oka i okazało się, że rozrost nowotworu się zatrzymał. Dziewczynka wymaga jednak specjalistycznej operacji.

- Gałka oczna będzie musiała być co jakiś czas wymieniana. A to także wiąże się z kosztami. Mąż pracuje, a ja zajmuję się opieką nad Amelką i wychowaniem jej trójki rodzeństwa. Nadmienię tylko, że Amelka ma trzech starszych braci w wieku 14, 12 i 9 lat. Córeczka jest naszą malutką księżniczką. Musimy zrobić wszystko, aby walka o nią była wygrana. Dlatego prosimy wszystkich o wsparcie i pomoc - napisała na specjalnie utworzonej stronie na Facebooku mama Amelki. 

Dzisiaj grzeje: 1.Popularny lek dla dzieci pilnie wycofany ze sprzedaży. Każdy może mieć go w swojej apteczce
2. Legendarna polska wokalistka zmarła na ulicy, idąc na zakupy. Ludzie przechodzili obok, nikt jej nie pomógł. Po 13 latach fani wciąż ją opłakują

W celu pomocy dziewczynce można podarować jej odpis z 1 proc. z podatku. Stosowny numer konta można znaleźć w mediach społecznościowych. Jak wiadomo w takich sytuacjach liczy się każda złotówka. Zachęcamy więc do włączenia się w tę piękną akcję. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Lidl pokazał wyniki. Sieć ujawnia też płace, ich wysokość może Cię mocno zdziwić
  2. Najnowsze zdjęcia ciężko chorej aktorki. Wypadły jej wszystkie włosy, jej wygląd rozdziera serce
  3. Kiedy ten noworodek się urodził, w ogóle nie wyglądał jak inne dzieci. Nawet własna matka się go panicznie bała
  4. Smutne wiadomości obiegły media, to wielka strata dla Polaków. Nie żyje Z. Szostak
  5. Anna Mucha pokazała się bez makijażu, ale wszyscy patrzyli tylko na jej odkrytą pierś. Zdjęcie rozgrzewa do czerwoności

Źródło: Szczecinek.com

Następny artykuł