Mały Maks walczy o życie. Straszna walka z czasem i okropną chorobą

Mały Maks walczy o życie. Straszna walka z czasem i okropną chorobą Źródło: Screen Polsat News

Nowotwór stał się jego największym wrogiem. Mały Maks musi znaleźć w sobie siłę i pokłady energii, by pokonać złego przeciwnika. Jego organizm powoli męczy się walką i teraz nadzieją na wyzdrowienie jest jedynie zbiórka i czas - tego drugiego nie ma dużo.

Nowotwór dopadł małego Maksa kompletnie znienacka. Był to ogromny szok dla jego rodziców, krewnych i znajomych. Wiedział, że musi podjąć nierówną walkę z chorobą - teraz jedynym wyjściem jest drogie leczenie, które da mu szansę na normalne życie i korzystanie z uroków dzieciństwa.

Nowotwór zaatakował 8-letniego ambitnego piłkarza

Mały Maks, a dokładnie Maksymilian Bednarczyk, mimo choroby jest bardzo pogodnym dzieckiem. Wie, że pozytywnym myśleniem i upartością jest w stanie pokonać nowotwór. 8-letni chłopiec jest dobrze zapowiadającym się młodym piłkarzem LKS Mazur Karczew - nie pojawi się jeszcze długo na boisku, dopóki nie wyzdrowieje.

Chłopczyk leżąc w szpitalnym łóżku marzy o medalach i pucharach. Pasmo nieszczęść zaczęło się, gdy w wieku 8 lat i 4 miesięcy został skierowany do szpitala, ponieważ uskarżał się na niepokojące rodziców i lekarzy objawy. Tego samego dnia było już wiadomo, że to rak, w dodatku złośliwy.

By Maks mógł żyć, wraz z rodzicami musi sam zebrać środki

Schorzenie, z jakim boryka się 8-letni chłopiec to neuroblastoma, zwana też jako nerwiak zarodkoy.  Nowotwór jest w czwartym stadium zaawansowania z zajęciem szpiku i wieloogniskowym zajęciem kości. U dziecka wykryto guz w głowie i w brzuchu. Brzmi to przerażająco, ale leczenie daje już pierwsze efekty. Konieczna jest kontynuacja do pełnego wyzdrowienia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Maks musi poddać się chemioterapii, operacji, autoprzeszczepie szpiku i radioterapii, a na koniec czeka go immunoterapia przeciwciałami anty-GD2. To bardzo ważna część całego leczenia, ponieważ ma zapobiec wznowom nowotworowym, lecz najgorsze w tym wszystkim jest to, że nie jest refundowana przez polski NFZ. 

Dzisiaj grzeje: 1. 11-latek dokonał niewyobrażalnego odkrycia na plaży. Wyglądało to strasznie, ale skończyło się niesamowicie

2. Waloryzacja jak pułapka. 10 tys. osób z niższą emeryturą do końca życia

Maks musi zebrać aż 1,2 miliona złotych, by zdobyć szansę dalsze życie i sukcesy na boisku. Tata Maksa nie krył swojego bólu mówiąc o chorobie syna oraz o kwocie, którą muszą uzbierać. Z pomocną ręką wyszła im naprzeciw Fundacja Polsat.

- Tu znowu musimy się zwracać do naszych wspaniałych telewidzów o ogromnym sercu z prośba o pomoc, bo tylko dzięki nim będziemy w stanie zapewnić życie dziecku – powiedziała Krystyna Aldridge-Holc, prezes Fundacji Polsat.

Zbiórkę można wesprzeć tutaj oraz tutaj.

  1. Najmądrzejsze znaki zodiaku. Te 4 zodiaki mają najwyższe IQ, biją resztę na głowę
  2. Uwielbiana aktorka znów walczy z bezlitosnym rakiem. Lekarze nie dają jej żadnych szans
  3. Mąż zadzwonił, że zaraz zabije żonę. Policjanci odkryli w domu martwego małżeństwa notatki, których nie da się wymazać z pamięci
  4. 93 ofiary śmiertelne powodzi. TVN podaje przerażające wiadomości z zagranicy
  5. Zaskakujące informacje o Rodowicz. Syn będzie płacił jej alimenty?

Źródło: Polsat News

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu