Lekarze ostrzegają przed bardzo rzadkim nowotworem. Najczęściej wykrywa się go za późno, trzeba uważać na ważne objawy

Lekarze ostrzegają przed bardzo rzadkim nowotworem. Najczęściej wykrywa się go za późno, trzeba uważać na ważne objawy Źródło: pixabay/4466844

Nowotwór pojawia się zazwyczaj niespodziewanie, gdy jest szybko zdiagnozowany, jest szansa na wyleczenie. Lekarze przestrzegają przed rzadkim rakiem, który atakuje znienacka. Trzeba zwracać uwagę na charakterystyczne objawy.

Nowotwór jest obecnie najczęstszym powodem śmierci w społeczeństwo. Po cichu rozwija się w organizmie i sieje tam spustoszenie. Dlatego bardzo ważna jest profilaktyka prozdrowotna. Należy dbać o siebie, żeby uniknąć śmiertelnej choroby. Czasem jednak niestety nie pomaga nawet odpowiedni tryb życia, więc trzeba zwracać szczególną uwagę na niepokojące objawy. 

Nowotwór może zaatakować każdego

Jednym z mało popularnych nowotworów jest rak ucha środkowego. Jest to rzadka choroba. Częstotliwość jego występowania jest niska, a nowotwór ten zazwyczaj dotyczy osób w podeszłym wieku. Dzieli się go na dwie odmiany: łagodną i złośliwą. Przyczyną choroby mogą być komórki, z których składa się ucho oraz pochodzące z nosa czy oczu. 

Wspomniany rak jest najczęściej konsekwencją przerzutów, rzadko rozwija się sam. Na łagodną odmianę tego schorzenia zapadają przede wszystkich osoby po 40. roku życia, natomiast złośliwa zbiera tragiczne żniwo wśród osób starszych (najczęściej u 70-latków i starszych). 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Objawy i leczenie nowotworu ucha środkowego 

Objawy tego raka są bardzo podobne do stanu zapalnego ucha. Mają jednak charakter przewlekły oraz nie przemijają po zastosowaniu odpowiedniego leczenia przy infekcjach tej części ciała, lecz wielu osób to zaniedbuje. Do najważniejszych objawów, których nie można przegapić, należą:

  • kłujący ból ucha, trwający długi czas
  • wyciek ropy lub krwistej wydzieliny
  • zaburzenia równowagi oraz zawroty głowy
  • zaburzenia słuchu, szumy uszne oraz niedosłuch

Dzisiaj grzeje: 1. Żona znalazła ukryty zeszyt męża. Przeczytała, co w nim napisał i zmroziło jej krew w żyłach
2. Tragedia w polskim mieście, nikt nie przeżył. Do dramatu miało dojść na moście

Najskuteczniejszym leczenie nowotworu ucha środkowe jest operacja, która jest przeprowadzana po dokładnym zbadaniu przez otolaryngologa oraz przeprowadzeniu tomografii komputerowej. Kolejny krok podejmowany podczas leczenia to chemioterapia lub radioterapia, jeśli stan pacjenta na nie pozwala. W przypadku osób starszych mocno inwazyjne metody leczenia nie mogą być stosowane.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Masz własne mieszkanie? Możesz stracić pieniądze, "już wiadomo, że urzędnicy nie zdążą"
  2. Nawet jak nie ogrzewasz mieszkania, to i tak będziesz płacił. Przepisy są nieubłagane
  3. Drożdżowe pierogi z oszałamiającym farszem meksykańskim są prawdziwym hitem. Rodzina codziennie będzie o nie prosić
  4. Niezwykła sałatka świąteczna ze śledziem zniknie z talerzy w kilka sekund. Prosta i pyszna, zawsze będziesz ją robić na ważne okazje
  5. Znaleziono mężczyznę odpowiedzialnego za tragedię w Ostrawie. Nigdy nie odpowie za swoją zbrodnię

Źródło: wprost

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News