Uwielbiana gwiazda TVN walczy ze śmiertelną chorobą. Sytuacja jest dramatyczna

Uwielbiana gwiazda TVN walczy ze śmiertelną chorobą. Sytuacja jest dramatyczna Źródło: Instagram annapuslecka

Nowotwór to jedna z gorszych diagnoz lekarskich jakie możemy usłyszeć. Walka z tą chorobą jest bardzo nierówna, trudna i przeważnie długa. Znana dziennikarka TVN zasłynęła swoim apelem do ministra zdrowia, teraz znów zabiera głos i opowiada o dramatycznej sytuacji pacjentów onkologicznych.

Nowotwór zdiagnozowano u niej ponad rok temu. Dziennikarka TVN postanowiła po raz kolejny zabrać głos w niewygodnej sprawie i wyjawiła jak osoby walczące z tą śmiertelną chorobą przeżywają czas trwania pandemii koronawirusa.

Nowotwór jej nie zatrzymał

Dziennikarka zmaga się z nowotworem piersi. Anna Puślecka po otrzymaniu diagnozy zaczęła leczenie, jednak nie przestała być aktywna i ciągle dzieli się nowymi treściami. Na jej Instagramie możemy czytać wiele poruszających wpisów, gdzie relacjonuje przebieg swojej choroby, oraz to jak nowotwór wpłynął na jej życie codzienne. Taka dawka wsparcia od osoby, która przechodzi tak samo ciężkie chwile, może być w leczeniu bardzo ważna, nic więc dziwnego, że zebrała tam spore grono aktywnych obserwatorów. Dziennikarka TVN jakiś czas temu skierowała do Łukasza Szumowskiego apel, aby lek niezbędny do walki z nowotworem trafił na listę leków refundowanych. Walcząca ze śmiertelną chorobą Anna Puślecka teraz opisała sytuację większości pacjentów onkologicznych, którzy leczą się w kraju. Sytuacja jest dramatyczna.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

O swoje życie boi się wiele osób

Nowotwór to ciężki przeciwnik, a kiedy dochodzi do tego epidemia śmiercionośnego wirusa to nic dziwnego, że wzrasta stres. Dziennikarka TVN zdradziła, że zarówno ona, jak wiele innych pacjentów z rakiem boi się o swoje życie. Według niej personel medyczny dostał zakaz mówienia o realnej sytuacji panującej w szpitalach z powodu koronawirusa.

- Pamiętam, jak bała się rok temu, kiedy rozpoczynałam leczenie. Boję się i teraz, jak tysiące chorych na nowotwór, którzy w obliczu epidemii koronawirusa są szczególnie narażeni na zakażenie. (...) obecnie sytuacja jest dramatyczna. Chorzy z jednej strony są świadomi ryzyka zakażenia i ciężkiej choroby, a w konsekwencji nawet zgonu, jaki może nieść leczenie onkologiczne i badania w szpitalach -  pisze w emocjonalnym wpisie.

Dzisiaj grzeje: 1. Nagła śmierć legendy polskiej muzyki. Jego przeboje zna każdy Polak

2. Nie żyje kolejny polski dziennikarz. Był bliskim przyjacielem wielu gwiazd, prokuratura bada sprawę

Będzie na bieżąco relacjonować dane

Zarówno dziennikarka TVN jak i fundacja, której jest podopieczną mają zamiar bez przerwy monitorować sytuację i informować rzeczywistą sytuację dotyczącej zarówno chorych jak i personelu, którzy mają z nimi kontakt. Pacjenci bowiem obawiają się, że lekarze i lekarki, którzy ich leczą mogą okazać się koniec końców powodem ich śmierci, ponieważ przeniosą na nich wirusa.

Wyświetl ten post na Instagramie.

#Onkoobrona #nasNIEuciszycie #czaswalki 🌺 Pamiętam jak bałam się rok temu, kiedy rozpoczynałam leczenie. Boję się i teraz, jak tysiące chorych na nowotwór, którzy w obliczu epidemii koronawirusa są szczególnie narażeni na zakażenie. Jako chora na nowotwór i podopieczna @fundacjaalivia mam prawo i obowiązek mówić głośno o sytuacji chorych onkologicznych. A obecnie jest ona dramatyczna. Chorzy z jednej strony są świadomi ryzyka zakażenia i ciężkiej choroby, a w konsekwencji nawet zgonu, jaki może nieść leczenie onkologiczne i badania w szpitalach. Z drugiej strony chorzy na raka obawiają się o swoje leczenie, gdyż są narażeni na kontakty z personelem medycznym. Chorzy muszą mieć absolutna pewność, że ryzyko zachorowania zostało zmniejszone do minimum! W trosce o pacjentów Fundacja Alivia uruchomiła kampanię społeczną, której podstawą są cztery filary: serwis informacyjny #Onkoobrona, wsparcie oddziałów onkologicznych i dostarczanie im niezbędnych środków ochrony osobistej, organizowanie darmowych i bezpiecznych dojazdów #onkoTAXI dla pacjentów onkologicznych oraz akcja rzecznicza #nasNIEuciszycie 🌺 Chorzy boją się o swoje życie i zdrowie, a lekarze mają nakaz milczenia w sprawach związanych z epidemią. Fundacja Alivia zbiera i będzie publikować aktualne dane dot. opieki onkologicznej w Polsce i przygotowania placówek w tym zakresie. Fundacja wzywa pacjentów i pracowników placówek onkologicznych, aby dzielili się swoimi doświadczeniami ze szpitali czy przychodni. Społeczeństwo musi wiedzieć, jak naprawdę wygląda leczenie chorych w czasie epidemii 🌺 O sytuacji pacjentów onkologicznych w dobie koronawirusa, działaniach Fundacji Alivia oraz kampanii Onkoobrona porozmawiam dziś na LIVE o 18.00 z przedstawicielką fundacji Joanną Frątczak-Kazana #AnnaPusleckaLIVE #FundacjaAlivia #ALIVIAdodajemyodwagi #onkoobrona #nasNIEuciszycie #czaswalki #coronavirus #koronawirus2020 #fashionexpert #AnnaPuslecka

Post udostępniony przez Anna Puślecka (@annapuslecka)

Najlepsze newsy dnia:

  1. W Lublinie zastosowano eksperymentalną metodę leczenia COVID-19. Świetne rezultaty 
  2. Polski znany sportowiec spowodował groźny wypadek drogowy. Był kompletnie pijany, czeka go kara
  3. Polacy w końcu poznali prawdę. Mateusz Morawiecki już dłużej nie mógł ukrywać ile pieniędzy trafi do kieszeni rodaków
  4. Genialny domowy sposób na dezynfekcję maseczki. Zajmuje kilka chwil i można użyć jej ponownie
  5. Niezwykle smutne doniesienia o zakażonej 4-latce z centralnej Polski. Trwa dramatyczna walka o jej życie
  6. Jak zawrotnie szybko wyhodować szczypiorek na parapecie? Wyjawiamy sekretny sposób

Źródło: Pomponik

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News