Niestety, przegrał ze śmiercionośną chorobą. Wielu Polaków w żałobie, nie żyje Maciej

Niestety, przegrał ze śmiercionośną chorobą. Wielu Polaków w żałobie, nie żyje Maciej Źródło: Unsplash/David Monje

Nowotwór pokonał Macieja, któremu w walce z chorobą kibicowało wielu Polaków. Rodzina po jego śmierci wystosowała wzruszający apel do żałobników, którzy będą obecni na pogrzebie.

Nowotwór, z którym przez długi czas zmagał się Maciej, okazał się dla niego śmiertelny. 13-latek zmarł mimo ogromnego wsparcia innych osób oraz fundacji. Niedługo odbędzie się pogrzeb.

Maciej chorował na nowotwór, którego nie dało się zoperować

W poniedziałkowy poranek 4 listopada podano smutne informacje. 13-letni Maciek z Murowańca tego dnia przegrał walkę z chorobą. Na początku roku zdiagnozowano u niego złośliwy nowotwór pnia mózgu. Niestety, nowotwór w tym miejscu nie mógł być wycięty.

Mimo to chłopak się nie poddawał. Jego znajomi ze szkoły zaczęli zbierać pieniądze, organizując różnego rodzaju akcje charytatywne. W akcję pomocy Maciejowi zaangażowała się także fundacja Anty-Rak oraz dziennikarze "Super Expressu", którzy odwiedzili 13-latka w szpitalu, by przekazać mu wyrazy wsparcia. Niestety, mimo tak ogromnych pokładów pomocy, nie udało mu się pokonać choroby.

Poruszający apel rodziców w kwestii pogrzebu Macieja

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Tata Macieja poinformował w mediach społecznościowych o dacie pogrzebu 13-latka, zamieszczając zdjęcie nekrologu. Pogrzeb odbędzie się dzisiaj (6 listopada) o godzinie 14:00 w kaplicy na cmentarzu komunalnym w Białych Błotach (woj. kujawsko-pomorskie, nieopodal Bydgoszczy). 

Dzisiaj grzeje: 1. Beata Tyszkiewicz próbowała jej pomóc. Alkohol i depresja zniszczyły legendarną aktorkę, do dziś ludzie po niej płaczą
2. Kiedy skończył 13 lat, stał się najmłodszym tatą na Ziemi. Wiadomo, co stało się z nim po 10 latach, bardzo przykre

Rodzice zaapelowali do żałobników, aby nie przynosili kwiatów na pogrzeb, a zamiast tego wsparli fundacje Anty-Rak, który pomagała Maćkowi w walce z chorobą. Na ceremonii mają być puszki na symboliczne datki na rzecz organizacji.

Najlepsze newsy dnia:

  1. T-Mobile masowo ZRYWA umowy. Setki Polaków zagrożonych
  2. Jarosław Bieniuk przekroczył wszelkie granice. Aż wstyd powtórzyć, co powiedział o ciąży swojej ukochanej
  3. Gwiazda "Tańca z gwiazdami" nagle wycofała się z programu! Powód jest bardzo bolesny, mamy oficjalne oświadczenie
  4. "Wypie*dalać". Dziennikarze pojechali do wsi, w której mieszka arcybiskup Głódź
  5. Uszyła suknię ślubną ze skrawków i odpadów. Kiedy zobaczyli ją na ślubie, wszystkim opadły szczęki do samej ziemi

Źródło: Super Express

Następny artykuł