Niewybaczalny błąd lekarzy. Kochany aniołek umierał w męczarniach, a oni postawili absurdalną diagnozę

Niewybaczalny błąd lekarzy. Kochany aniołek umierał w męczarniach, a oni postawili absurdalną diagnozę Źródło: unsplash.com/Monika Rams

Nowotwór niszczył ciało małego chłopczyka od środka. Na oczach rodziców i bliskich umierał w męczarniach, a lekarze nie potrafili mu pomóc. Wszystko przez to, że upierali się przy swojej, wręcz irracjonalnej diagnozie.

Nowotwór był jak wyrok dla małego chłopczyka. Nikt tak naprawdę nie wiedział, co dzieje się z 3-latkiem, a diagnoza lekarzy wydawała się dla krewnych dziecka mało prawdopodobna. Karygodny błąd lekarzy pozbawił życia cierpiące od dłuższego czasu dziecko, jego mama chce teraz walczyć w sądzie.

Nowotwór był jak cichy zabójca

3-letni chłopiec zmarł w męczarniach po walce ze śmiertelnym rakiem mózgu. Z kolei lekarze uważali, że po prostu dokucza mu skręcona kostka. Mały Logan Maclean, który zmarł zaledwie kilka tygodni po wyczekanych i radosnych 3. urodzinach, zaczął wcześniej uskarżać się na ból nogi i chodził wyraźnie kulejąc. Lekarz natychmiast wydał diagnozę, że to nic poważnego. Gdy dziecko straciło siłę w ramieniu, zostało natychmiast zawiezione do większego szpitala w Kilmarnock w Szkocji.

Dopiero tam, po wykonaniu rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej okazało się, że mały Logan nosi w sobie rozlanego glejaka pnia mózgu: DIPG. Niestety, jest to śmiertelna forma raka mózgu, która ma zerowy wskaźnik przeżycia. 3-latek został natychmiast skierowany do Royal Hospital w Glasgow, gdzie otrzymał należytą opiekę i zaczął brać sterydy. Wymagana była jeszcze biopsja glejaka, żeby zaplanować odpowiednie leczenie paliatywne.

Malec przeszedł sesję radioterapii. Niestety, zmarł niedługo po urodzinach

Logan całe 6 tygodni poświęcił na sesję radioterapii, którą zakończył w lutym 2017 roku. Lekarze dali mu zaledwie kilka miesięcy życia. Tak jak przewidywali, Logan zmarł w domu, w otoczeniu bliskich i swojej mamy, 17 października 2017 roku. 3-latek miał jeszcze brata, Ezrę, który miał zaledwie kilka miesięcy, kiedy nowotwór pokonał Logana. Mama przechowuje zdjęcia i nagrania swojego starszego syna, aby w przyszłości pielęgnować pamięć o nim i zaznajomić z nimi Ezrę.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dzisiaj grzeje: 1. Tata zabrał 3-letnią córkę. Znaleźli ją zgwałconą i bez głowy
2. Sprawdziliśmy ile zarabia kasjer w Lidlu. Suma jest niespodziewanie wysoka

Mama dwójki chłopców stara się teraz, by świadomość o tego typu nowotworze była zdecydowanie wyższa. Nie tylko wśród rodziców, ale również wśród lekarzy. Co roku w Wielkiej Brytanii na taki przypadek umiera 30-40 malutkich dzieci. Fiona aktualnie prowadzi petycję w internecie w sprawie dalszych badań i finansowania choroby. Chce zebrać 100 tysięcy podpisów, na tę chwilę jest ich lekko ponad 40 tysięcy.

  1. Wnuczka znanego aktora TVP zmaga się z nieuleczalną chorobą. ”Człowiek o tej chorobie nic nie wie, dopóki się z nią nie zetknie”
  2. Nie żyje legendarny aktor "Złotopolskich". Tysiące Polaków pogrążyło się w żałobie
  3. Polsat poinformował o koszmarnych wydarzeniach za granicą. 9 osób zamordowanych, 26 rannych
  4. Złodzieje okradli żonę gwiazdora. "Niewybaczalny grzech", nie wiedzą z kim zadarli
  5. Magda zauważyła dziwne zachowanie swoich sąsiadów. Gdy poszła w odwiedziny, odkryła ich najintymniejszy sekret

Źródło: Daily Mail

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu