Dobra wiadomość dla dzieci chorych na nowotwór. W Polsce pojawił się sprzęt niezbędny do ratowania życia

Dobra wiadomość dla dzieci chorych na nowotwór. W Polsce pojawił się sprzęt niezbędny do ratowania życia Źródło: Public Domain Pictures - K Whiteford

Nowotwór należy do najstraszniejszych chorób, bo nie ma jednej skutecznej metody na jego leczenie. Ratowanie życia może być jednak łatwiejsze. Wszystko za sprawą sprzętu, który właśnie pojawił się w Polsce.

Nowotwór wciąż jest wielkim wyzwaniem dla lekarzy. Jeśli uda się go zdiagnozować odpowiednio wcześnie, pojawiają się szanse na poradzenie sobie z jego skutkami. Jednak póki nie udało się znaleźć skutecznego lekarstwa, walka o wygraną z rakiem zawsze jest bardzo trudna. Na pomoc najmłodszym pacjentom przyjdzie jednak zupełnie nowy sprzęt, który właśnie trafił do jednego z największych polskich szpitali.

Dowiedzieliśmy się, że aparatura, której celem jest sprawienie, by nowotwór udało się pokonać, trafiła do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Za sprawą działania jednej z fundacji udało się zakupić nowy sprzęt, co sprawia, że lekarze będą mieć znacznie łatwiejsze zadanie w walce z najstraszniejszą chorobą. Wiadomość ta ma ogromny wpływ na życie każdego dziecka, które ma szansę na wygraną walkę z rakiem.

Nowotwór może zostać zwalczony efektywniej. Nowy sprzęt już w Polsce

Fundacja Iskierka zebrała wystarczające środki, by zakupić specjalistyczny sprzęt dla Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka. Jest to system, który umożliwia tak zwaną neuronawigację. Oznacza to, że chirurdzy będą mieli od teraz znacznie łatwiejszy dostęp do informacji na temat tego, gdzie znajduje się nowotwór, który trzeba usunąć. 

- Ten sprzęt można porównać do rozbudowanej nawigacji samochodowej, która pokazuje nie tylko, gdzie jechać, ale gdzie są korki, gdzie trzeba zwolnić. Pozwala on zaplanować drogę dojścia do guza i zakres resekcji, aby nie doszło do uszkodzenia istotnych włókien nerwowych - mówi doktor Marek Mandera z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka, przekonując, że nowy sprzęt jest ogromną pomocą dla lekarzy.

Nowotwór powoduje wiele milionów zgonów rocznie

Nowy sprzęt, który właśnie dotarł do Polski, to milowy krok w stronę leczenia najmłodszych pacjentów. Dotychczas jedynie dwa ośrodki w Polsce posiadały tego typu aparaturę, która potrafiła szybko i skutecznie zdiagnozować problem. Od teraz zagraniczne wyjazdy w celu skorzystania z aparatury nie będą już konieczne.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wszystko udało się dzięki współpracy Fundacji Iskierka z organizacją charytatywną, która ma swoją siedzibę w Szkocji. To właśnie mieszkańcy tego kraju opłacili lwią część środków potrzebnych na zakup sprzętu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili: Makabryczne odkrycie na dnie jeziora. Znaleziono ciało 24-letniej gwiazdy sportu
  2. NIE ŻYJE znana aktorka, miała 47 lat. Osierociła troje małych dzieci
  3. Grzegorz W. nie był ojcem 9-miesięcznej Blanki! Porażające informacje
  4. Rydzyk na witrażu. Komiczna instalacja w kościele
  5. Zmarł 2-latek przygnieciony do ściany i zmiażdżony. Tragiczne informacje Polsatu
  6. Ojciec przywiązał 6-latka łańcuchem do drzwi. Ale najgorsze są jego tłumaczenia
  7. Makabryczne sceny w Biedronce. Policjanci pobili staruszkę, teraz usłyszeli wyrok

Źródło: Super Express

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News