Lepiej tego nie jedzcie! Te produkty znacznie zwiększają ryzyko raka żołądka

Lepiej tego nie jedzcie! Te produkty znacznie zwiększają ryzyko raka żołądka Źródło: fot. pixabay.com/jarmoluk

Nowotwór może się pojawić u każdego z nas. Jednak istnieje wiele czynników, które to ryzyko znacznie zwiększają. Teraz naukowcom udało się określić kolejne, których zdecydowanie powinniśmy unikać dla własnego dobra. To jedzenie może sprawić, że pojawi się u nas rak żołądka.

Nowotwór, mimo wieloletnich badań onkologów, wciąż skrywa przed naukowcami jeszcze wiele tajemnic. Na szczęście dzięki rozwojowi medycyny, jak i całej nauki, coraz lepiej go rozumiemy i możemy jeszcze bardziej minimalizować prawdopodobieństwo na to, że choroba się u nas rozwinie. Oczywiście wpływ ma na to ogromna ilość czynników, ale im więcej ich znamy, tym łatwiej można ich unikać.

Naukowcom właśnie udało się powiązać kolejny element diety ze znaczącym wzrostem ryzyka wystąpienia u nas raka żołądka. Co więcej, większość osób nigdy by nawet nie podejrzewało, że chodzi właśnie o to konkretne danie.

Ten produkt znacząco podnosi ryzyko, że zachorujemy na nowotwór żołądka

Wiele się mówi o wpływie diety na nasze zdrowie i nie ma co ukrywać, że jest on olbrzymi. Mówi się na przykład, że warzywa oraz owoce powinny być spożywane jak najczęściej. Jednak w przypadku tych pierwszych powinniśmy uważać, ponieważ według metaanalizy istniejących badań opublikowanej w ''American Association for Cancer Research'' wynika, że jedzenie marynowanych warzyw zwiększa o aż 50% ryzyko pojawienia się raka żołądka.

Jednak to nie same warzywa są szkodliwe, a zawarta w nich sól, którą w przypadku marynowania stosuje się w bardzo dużych ilościach. Badanie było przeprowadzane w Japonii, a w tamtejszej kuchni bardzo często stosowane są właśnie marynowane warzywa. Prowadzono je łącznie przez 11 lat, a poddało się im aż 40 000 osób w średnim wieku.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Według wyników, jakie otrzymali naukowcy po przebadaniu mężczyzn, którzy spożywali najwięcej soli, 1 na 500 rocznie chorował na raka żołądka. Natomiast w przypadku kobiet to ryzyko wynosiło 1 na 1300. Dzięki tym badaniom wiemy już, że sól działa szkodliwie nie tylko na nasze serce, gdzie prowadzić może między innymi do nadciśnienia, ale właśnie również zwiększa ryzyko, że w naszym żołądku rozwinie się rak.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jolanta Kwaśniewska zdeklasowała Dudę i Komorowską! NIGDY nie wyglądała lepiej, to petarda! "Wspaniała kobieta z klasą"
  2. Anna Komorowska w dniu ślubu z Bronisławem wyglądała jak milion dolarów! Ujawniono ich zdjęcie ślubne. Nie poznacie prezydenta! 
  3. Gościom opadły szczęki. Nagle na wesele wparowała Magda Gessler i zrobiła niezłe show, nagranie hitem sieci
  4. Gwiazdor „Tańca z Gwiazdami” zostawił żonę z dzieckiem. Porażające doniesienia, jak on tak mógł?!
  5. Polka skradła serce księcia Karola. Wysłał jej fortunę
  6. Puścili na weselu kultowe disco polo. Żenująca reakcja Beaty z Warszawy
       

źródło: Parenting

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News