Filmy z nim oglądali wszyscy Polacy. Nie żyje słynny aktor, przegrał walkę z nowotworem

Filmy z nim oglądali wszyscy Polacy. Nie żyje słynny aktor, przegrał walkę z nowotworem Źródło: .

Nowotwór pokonał słynnego aktora. Doskonale pamiętamy go z kultowej, oryginalnej trylogii "Gwiezdnych wojen". Bohater sagi George'a Lucasa odszedł po przegranej walce z chorobą.

Nowotwór płuc zamknął jego karierę. Aktor grał w największych hitach, które zawsze pozostaną w pamięci widzów - "Gwiezdnych wojnach" i "Supermanie". Po dwóch latach przegrał walkę z chorobą. To smutny początek roku dla fanów kina.

Nowotwór to choroba, która nie wybiera. Rak zabrał wielu znanych aktorów, którzy zagrali w kultowych dzisiaj produkcjach. Patrick Swayze, grający główną rolę w "Dirty dancing" czy Alan Rickman, odtwórca roli Severusa Snape'a w "Harrym Potterze" to tylko niektóre przykłady. Na raka umierały również wielkie gwiazdy muzycznego showbiznesu, czego przykładem jest David Bowie. W styczniu tego roku pożegnaliśmy kolejnego aktora - Alana Harrisa.

Nowotwór zabrał aktora grającego w "Gwiezdnych wojnach"

U Alana Harrisa nowotwór zdiagnozowano w 2018 roku. Choroba zaatakowała płuca aktora. Informacja o jego śmierci pojawiła się na Facebooku. Fani "Gwiezdnych wojen" natychmiast zareagowali. W sieci pojawiły się zdjęcia przedstawiające brytyjskiego artystę. Harris podczas kręcenia sagi George'a Lucasa otrzymał nietypowe zadanie. Nie wszyscy wiedzą, że Brytyjczyk wcielił się nie w jedną, ale w trzy postaci. Grając niektóre role, miał na sobie kostium, co mogło utrudnić rozpoznanie Alana.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Zanim nowotwór pokonał Alana Harrisa, aktor zagrał w trzech częściach "Gwiezdnych Wojen". Stawał zarówno po jasnej, jak i ciemnej stronie Mocy, co może stanowić niespodziankę dla fanów filmów o Jedi. Harris pojawił się w filmie jako rebeliant eskortujący księżniczkę Leię oraz szturmowiec na usługach Imperium. Jednak jego najbardziej znaną kreacją był Bossk - płatny łowca głów, który miał za zadanie wytropić i zabić Hana Solo. Postać była bardzo charakterystyczna, ponieważ przypominała dużego gada w kombinezonie. Alan Harris wystąpił także w takich produkcjach jak choćby "Superman" oraz "Lśnienie".

Dzisiaj grzeje: 1. Kinga Duda rzuciła pracę! Ma nowy plan, co na to jej rodzice?
2. Tragedia na północy Polski. Są ofiary śmiertelne

Chociaż kariera brytyjskiego aktora została przerwana przez nowotwór, jego bliscy wspominają Harrisa, jako człowieka zawsze oddanego widzom. Mimo bólu i pogarszającego się zdrowia, Alan do samego końca uczestniczył w spotkaniach z fanami, rozdawał autografy i udzielał wywiadów. Artysta odszedł w wieku 81 lat.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wczesne objawy cukrzycy. Nigdy ich nie lekceważ
  2. Nie żyje legenda światowej piłki. Dwukrotnie zagrał w finale mundialu
  3. Mało kto wie jak naprawdę zmarł Jan Paweł II. Uciszono kontrowersje, mogły wywołać skandal
  4. Miała 3 mężów, a o swoim romansie milczy. Elżbieta Jaworowicz skradła serce słynnemu muzykowi, szczena opada
  5. Ciężkie chwile Viki Gabor. Martwiące doniesienia o młodej gwiazdce, musi sobie poradzić

źródło: metro.co.uk

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News