Elżbieta II oficjalnie matką dziecka Meghan Markle. Kuriozalna sytuacja

Elżbieta II oficjalnie matką dziecka Meghan Markle. Kuriozalna sytuacja Źródło: Wikimedia Commons/NASA/Bill Ingalls

Noworodek w rodzinie królewskiej urodził się cały i zdrowy. Cała Wielka Brytania się raduje, ale jak się okazało - jest pewien problem natury prawnej.

Noworodek, który urodził się w małżeństwie księcia Harry'ego i księżnej Meghan jest obecnie jednym z najgorętszych tematów dla mediów. Fani i dziennikarze prześcigają się w tworzeniu teorii i doszukiwaniu się jakichkolwiek informacji o royal baby. Dociekliwym udało się dotrzeć do pewnego królewskiego dokumentu, według którego Harry i Meghan nie mają praw rodzicielskich do swojego dziecka!

Noworodek jest prawnie synem Elżbiety II

Król Jerzy I znany jako Jerzy Ludwik był poważnie skłócony ze swoim synem. Aby zrobić mu na złość i zabezpieczyć przyszłość rodu królewskiego, wydał dekret, w którym zastrzegł prawo do królewskich dzieci. Ten blisko 300-letni dokument zakłada, że jedynym prawnym opiekunem dzieci w rodzinie królewskiej jest obecny władca Wielkiej Brytanii. Dotyczy to zarówno wnuków, jak i prawnuków. 

Wychodzi więc na to, że prawnym opiekunem dzieci jest obecnie panująca Elżbieta II. Jednak na tę chwilę, królowa nie ma powodów, aby skorzystać ze swojego prawa.

Zdarzały się jednak przypadki, gdy królowa korzystała z praw, które dawał jej królewski dekret. Ostatni raz taka sytuacja wydarzała się po rozwodzie księcia Karola z księżną Dianą w 1997 roku. Królowa Elżbieta II zdecydowała się wtedy zabrać niepełnoletnich wtedy synów królewskiej pary. William i Harry byli pod opieką królowej i co dwa tygodnie w weekend mogli się widzieć z matką w Pałacu Kensington. Później nie odnotowano już przypadku wykorzystywania przez królową zapisów w tym 300-letnim dokumencie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dziwne i absurdalne prawa w Wielkiej Brytanii

Wielka Brytania wciąż posiada wiele nieuregulowanych absurdów prawnych i starych, wciąż obowiązujących dekretów. Jednym z bardziej absurdalnych jest wprowadzony w XVII wieku zakaz jedzenia słodkich pasztecików w wigilię Bożego Narodzenia.

Z przepisów dotyczących rodziny królewskiej, wciąż prawomocny jest przepis o tym, że prawowitemu królowi Wielkiej Brytanii należy się każda głowa wieloryba znaleziona u wybrzeży Wysp Brytyjskich. Królowa natomiast ma prawa do ogona zwierzęcia.

Stare i absurdalne przepisy dotyczą też brytyjskiego parlamentu. Na przykład - nie można wchodzić do budynku brytyjskiego rządu w pełnej zbroi. Ponadto kategorycznie zakazane jest umieranie na terenie parlamentu.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Wielka tragedia w życiu gwiazdy TVN! Jej półtoraroczny syn walczył z PRZERAŻAJĄCYM rakiem mózgu! Lekarze nie dawali mu żadnych szans na przeżycie
  2. Meghan Markle URODZIŁA! Znamy PŁEĆ dziecka!
  3. Dramat w przestworzach. Samolot stanął w płomieniach, wszyscy pasażerowie nie żyją
  4. 13 emerytura będzie wypłacana co roku? Jest stanowisko ministerstwa
  5. Pojawiły się zdjęcia ze szpitala, gdzie rodziła Meghan Markle. Doba kosztuje aż 20 tysięcy funtów

 

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News