Matka znieważyła zwłoki noworodka. Na trop kobiety natrafiono w sklepie

Matka znieważyła zwłoki noworodka. Na trop kobiety natrafiono w sklepie Źródło: twitter/policja_lubelska/

Znaleziony noworodek niestety był już martwy, a policja od razu rozpoczęła ustalenia, jak doszło do zgonu. Wówczas w sklepie natrafili na trop, który ostatecznie doprowadził funkcjonariuszy do matki dziecka.

Martwy noworodek został potraktowany jak bezużyteczny przedmiot. Funkcjonariusze, zajmujący się całą sprawą, wszczęli dochodzenie w sprawie kobiety, która najprawdopodobniej go urodziła. Odnaleziono ją szybciej niż podejrzewano, a to wszystko za sprawą jednej rzeczy, na którą natrafiono w pobliskim sklepie. 

Martwy noworodek ukryty w torbie. Policja natrafiła w sklepie na trop, który doprowadził ich do kobiety 

Do potwornego odkrycia doszło w marcu bieżącego roku. Na terenie byłych zakładów obuwniczych w Gubinie w województwie lubuskim znaleziono torbę, a w niej zwłoki noworodka. Sprawę od razu zgłoszono na policję, która rozpoczęła poszukiwania matki dziecka. By zebrać jak najwięcej materiału dowodowego, mundurowi odwiedzali najbliższe w okolicy lokale i przesłuchiwali pracowników, starając się ustalić więcej szczegółów.

Wówczas zauważono, że jeden ze sklepów oferuje dokładnie takie torby, w jakiej znaleziono ciało dziecka. Po sprawdzeniu monitoringu, który uwiecznił wizerunek poszukiwanej kobiety, błyskawicznie ją odnaleziono i odprowadzono na komisariat. W tym samym czasie, zwłoki maleństwa poddano sekcji zwłok, która miała na celu ujawnić, co doprowadziło do śmierci. 

- Podczas przesłuchań kobieta zaprzeczała, jakoby miało być to jej dziecko, jednak badania genetyczne wykazały, że jest biologiczną matką noworodka. Stały się one głównym dowodem w tej sprawie - mówił rzecznik lubuskiej policji, Marcin Maludy. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Znieważyła zwłoki dziecka. Wciąż nie poniosła odpowiedzialności 

Sekcja wykazała, że dziecko urodziło się martwe, dlatego prokuratura od razu odrzuciła teorię mówiącą, jakoby to jego matka przyczyniła się do śmierci. 32-latka usłyszała zatem zarzut znieważenia zwłok noworodka oraz składanie fałszywych zeznań i zatajanie prawdy. 

Dzisiaj grzeje: 1. NIE ŻYJE wybitna Polka. W wieku 44 lat miała tragiczny wypadek

2. Samochody przejeżdżały, a on gwałcił ją bez opamiętania. Nikt nie reagował

Jak możemy się dowiedzieć, zarzuty fałszywych zeznań usłyszał również partner kobiety, za co grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Choć do zdarzenia doszło już kilka miesięcy temu, dopiero teraz do sądu trafił akt oskarżenia kobiety, której za znieważenie ciała martwego dziecka grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub jej pozbawienie do 2 lat. Ostateczna decyzja w przypadku 32-latki i jej partnera dopiero zapadnie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Mają miliardy na swoich kontach. Lista najbogatszych Polek
  2. Nie żyje wnuk legendarnego artysty, chłopiec miał zaledwie 10 dni
  3. Tata Kubusia przeżył istny dramat. Jego 3-letni syn zmarł, bo przeszkadzał w igraszkach mamie i kochankowi
  4. Najbardziej niesamowity w inteligencji znak zodiaku. Żaden inny mu nie dorównuje
  5. Nagle pan młody odwrócił się od ołtarza. Powiedział 4 zdania synkowi narzeczonej, po których zapadła cisza  

Źródło: radio zet  

Następny artykuł