Dziewczynce pękł w głowie tętniak. Lekarz musiał szybko reagować, posunął się do ostateczności, a rodzicom zamarło serce

Dziewczynce pękł w głowie tętniak. Lekarz musiał szybko reagować, posunął się do ostateczności, a rodzicom zamarło serce Źródło: pikio

Noworodek uzyskał nietypową pomoc od kreatywnego lekarza. Jego pomysł był ryzykowany, ale pozwolił przeżyć dziewczynce. To było ostateczne rozwiązanie, aby zatamować krwawienie z mózgu dziecka.

Noworodek jest najbardziej delikatną i niewinną osóbką. Utrata maleństwa to dla rodziców ogromna trauma. Kiedy życie dziecka jest zagrożone, specjaliści stają na głowie, żeby uratować maluszka. Nic dziwnego, ma ono całe życie przed sobą. Czasami jednak lekarze podejmują naprawdę ryzykowne decyzje w celu pomocy. Dobrze wykształceni lekarze, mający w sobie duże pokłady kreatywności, potrafią niejednokrotnie zaszokować, ale w dziwny sposób osiągnąć zamierzony efekt.

Świat obiegła informacja o zjawiskowym przypadku udzielenia pomocy przez lekarza. Dr Koji Ebersole, neurochirurg ze szpitala na Uniwersytecie w Kansas, zasłynął pomocą udzieloną w celu ratowania życia noworodka, który cierpiał na krwawienie do mózgu w wyniku pęknięcia tętniaka. Mała pacjentka, Ashlyn Julian z Olathe w Kansas była niezwykłym przypadkiem.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Noworodek trafił na niezwykle kreatywnego lekarza

Dziecko miało zaledwie trzy tygodnie. Lekarze nie mogli zwlekać, konieczna była operacja. Dziewczynka doświadczyła czegoś, co trudno sobie wyobrazić. Personel medyczny nie miał tak precyzyjnych narzędzi, aby wykonać operację na noworodku. Istniało ryzyko, że straci on za dużo krwi, kiedy lekarze będą próbowali poradzić sobie z tętniakiem. To, co zrobił doktor Koji, było niesamowite. Zakleił przeciekające naczynie krwionośne super glue.

– To dosłownie ten sam związek, co super glue, który można znaleźć w sklepie – mówił dr Koji mediom. Wyjaśnił, że aby zmniejszyć ryzyko podrażnień musiał być on ciut zmodyfikowany.

Zabiegł był jedyny w swoim rodzaju

Podczas zabiegu wprowadzono cewnik do prawego biodra Ashlyn, aby zlokalizować tętniaka. Następnie personel użył sterylnego i zmodyfikowanego kleju, aby zakleić pęknięcie. Operacja przebiegła pomyślnie. Dziewczynka jeszcze przez prawie miesiąc przebywała w szpitalu.

Dzisiaj grzeje: 1. Była legendą polskiej muzyki, zmarła samotnie na ulicy. Nikt nawet się nie zatrzymał

2. Edyta Górniak dostała SMS-a i osunęła się na ziemię. Treść o śmiertelnym wypadku zmroziła gwiazdę

Minęło 5 lat od tego wydarzenia, Ashlyn cieszy się zdrowiem. Jej rodzice mogli odetchnąć z ulgą. Dziewczynka nie tylko odzyskała zdrowie, ale i stała się osobą medialną. Została nazwana "dzieckiem super glue".

Najlepsze newsy dnia:

  1. Na umowie masz minimalną pensję, a resztę pieniędzy dostajesz pod stołem? Będziesz mieć poważne problemy
  2. Żona Strasburgera przerywa milczenie po porodzie. Ujawnia prawdę o ojcostwie 72-letniego męża
  3. Śpisz z mokrymi włosami? Natychmiast przestań, nawet nie zdajesz sobie sprawy, jakie to niebezpieczne
  4. Taką kolację polski szpital zaserwował kobiecie po dwóch udarach. Rozpacz
  5. Już nie tylko wysokie mandaty. Drogówka zabierze ci nawet samochód

źródło: jestpozytywnie

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News