Życie malutkiego wcześniaka zawisło na włosku. Lekarz włożył go do plastikowej reklamówki, powód poraża

Życie malutkiego wcześniaka zawisło na włosku. Lekarz włożył go do plastikowej reklamówki, powód poraża Źródło: Facebook / planet kidz

Noworodek był wyczekiwany przez swoją mamę z niecierpliwością, kobieta bardzo pragnęła dziecka. Kiedy przyszedł na świat, jeden z lekarzy włożył go do foliowej siatki.

Noworodek był dla kobiety wielkim szczęściem, bardzo cieszyła się, kiedy zaszła w ciążę. Z niecierpliwością oczekiwała momentu, w którym weźmie swoją córeczkę w ramiona. Tuż po urodzeniu jeden z lekarzy włożył jej dziecko w worek foliowy. Powód jest porażający. 

Noworodek został włożony do reklamówki

Sharon Grant była niezwykle szczęśliwa, kiedy okazało się, że jest w ciąży. Kobieta nie mogła się doczekać, kiedy powita na świecie swoją upragnioną córkę. Niestety szybko pojawiły się komplikacje. Z powodu kłopotów z łożyskiem i pępowiną, dziecko przestało rosnąć w macicy, dlatego lekarze ze szpitala Derriford w Plymouth w Anglii zdecydowali się na poród w 28 tygodniu ciąży przez cesarskie cięcie. 

Pixie po przyjściu na świat ważyła ledwie pół kilograma. Lekarze robili co mogli, by utrzymać ją przy życiu, jednak jej rozmiar bardzo komplikował wszelkie czynności. Szpital nie miał odpowiedniego sprzętu medycznego, który byłby dostosowany do wielkości tak małego wcześniaka. Podczas gdy inni medycy bezskutecznie głowili się nad rozwiązaniem, jeden z lekarzy zapakował dziewczynkę do foliowej reklamówki. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Lekarz wpadł na genialny pomysł, jak utrzymać dziecko w cieple nie mając do tego odpowiedniego sprzętu. Jednym z wielkich zagrożeń dla życia wcześniaków jest wychłodzenie, ponieważ mają niezwykle cienką skórę, która wydaje ciepło bardzo szybko. Zawinięcie dziewczynki w folię pomogło utrzymać odpowiednią temperaturę jej ciała. To znana metoda, o której mężczyzna w porę sobie przypomniał.

Noworodek zawdzięcza życie pomysłowemu lekarzowi

Choć Sharon bardzo bała się o córeczkę, pozwoliła lekarzom działać. Dzięki pomysłowemu doktorowi udało się uratować życie Pixie. Po kilkunastu dniach spędzonych na intensywnej terapii, dziewczynka mogła w końcu zostać przytulona przez mamę.

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: silne trzęsienie ziemi za granicą. Są ostrzeżenia, może być jeszcze gorzej
2. Świat polskiego filmu w żałobie. Nie żyje wybitna artystka, ogromna strata

Dziś dziecko jest zdrowe i radosne. Choć wciąż jest drobniejsza od swoich rówieśników i musi być pod stałą kontrolą lekarzy, radzi sobie bardzo dobrze i szybko nadrabia straty. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Polka wróciła z Wuhan. Wyjawiła długo ukrywaną prawdę, nagle zaczęła mówić o chińskiej żywności
  2. Trzynastki już niebawem. Jest dokładna data wypłat
  3. Widok tylko dla ludzi o mocnych nerwach. Tragiczne zdjęcia Królowej życia w sieci, ogromne cierpienie
  4. Tragiczny wypadek. Nie żyje polska polityk
  5. Uznali ją za najpiękniejsze dziecko świata. Po latach zmieniła się drastycznie, całkiem inna osoba

źródło: Webniusy

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News