Po urodzeniu noworodki śpią w kartonowych pudełkach. Powód odbiera mowę

Po urodzeniu noworodki śpią w kartonowych pudełkach. Powód odbiera mowę Źródło: Webniusy

Każdy noworodek w tym kraju śpi w kartonowym pudełku. Finlandia, bo o tym państwie mowa, prowadzi ciekawą praktykę związaną z narodzinami dzieci. Każda matka po porodzie dostaje pudełko, aby je dostać należy spełnić jeden warunek, który dosłownie ratuje życie.

Każdy noworodek, który urodził się w Finlandii śpi w kartonowym pudełku. Brzmi niczym szaleństwo, jednak w tym kraju każde dziecko otrzymuje od losu identyczny start. Nie ma znaczenia ich kolor skóry, wyznanie, gdzie mieszka, czy jak bogaci są rodzice. W tym miejscu na ziemi, każda matka po porodzie otrzymuje pudełko, w dodatku całkowicie za darmo, musi jednak spełnić jeden ważny warunek. 

Każdy noworodek w Finlandii śpi w kartonie, takie rozwiązanie dosłownie ratuje życie

Skrzynki niemowlęce dostarczane są przez fiński rząd. Mają one zapewnić bezpieczeństwo oraz dobrobyt każdemu dziecku. Pudełko jest wypełnione wszystkim, co potrzebne jest noworodkom. Znajduje się tam m.in. materac dopasowany do pudełka, kołdra i poszewka, kocyk, zimowy strój, czapka rękawiczki, skarpety, buty, szczotki do włosów oraz zębów, zestaw pieluch czy książki z obrazkami i klocki, a także wiele innych. W dodatku umieszczone są tam również rzeczy, które przydadzą się rodzicom, jak biustonosze, podpaski i prezerwatywy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Pudełka dostarczane rodzicom noworodków są wyposażone we wszystko, czego potrzebować będzie noworodek oraz jego rodzice. Jedynym warunkiem otrzymania takiej skrzyni jest pójście do lekarza. 90 lat temu Finlandia była biednym krajem, w którym śmiertelność niemowląt była bardzo wysoka. Na każdy 1000 umierało aż 65 dzieci. W 1938 roku zastosowano pomysł obdarowywania rodziców wspomnianymi pudełkami w zamian za to, że pójdą do lekarza. Pomysł okazał się genialny.

Dzisiaj grzeje: 1. Niestety, dotarła do nas smutna wiadomość. Nie żyje Andrzej Szaniawski

2. Michał Wiśniewski przerwał milczenie na temat pedofilii w show-biznesie: „Była zmowa milczenia”

Dzięki zastosowaniu tego pomysłu, dziś Finlandia jest jednym z krajów, w których śmiertelność noworodków ma najniższy wskaźnik na świecie. Ewentualne choroby u niemowląt były wykrywane niemal od razu, co pozwalało na szybką reakcję i leczenie. Według fundacji Save the Children Finlandia jest najlepszym krajem na to, by zostać rodzicem.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Podali mu krew żółwia jako ochronę przed koronawirusem. Nie żyje 5-miesięczne dziecko
  2. Polski gwiazdor roztrzaskał auto warte ponad milion złotych. Znamy szczegóły wypadku
  3. Mały chłopiec zaprosił kobietę do tańca. Kiedy zaczęli, wszyscy byli oszołomieni
  4. Ile zakażonych osób nie ma objawów? Australijscy naukowcy przedstawili wyniki eksperymentu, liczba jest oszałamiająca
  5. Jeśli ją masz, czeka na ciebie fortuna! Chodzi o bardzo nietypową monetę o nominale 5 złotych
  6. Podejrzane i skandaliczne, klienci Biedronki są zniesmaczeni. Kobieta zajrzała do lodówki z mięsem i nie wytrzymała, po chwili zauważyła co stało obok

źródło: Webniusy

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News