Karmisz małe dziecko mlekiem z proszku? Musisz wiedzieć, jaki wpływ ma na jego rozwój

Karmisz małe dziecko mlekiem z proszku? Musisz wiedzieć, jaki wpływ ma na jego rozwój Źródło: unsplash/Jens Johnsson/

Noworodek właśnie zaczyna spożywać mleko w proszku? Jeżeli tak, koniecznie musisz to przeczytać i dowiedzieć się, jaki ma ono wpływ na rozwój twojej pociechy. Wielu z tych informacji z pewnością się nie spodziewałeś.

Gdy noworodek zaczyna dorastać i przestaje być karmione mlekiem matki, kobiety najczęściej decydują się na podawanie mu tzw. mleka modyfikowanego, czyli mleka w proszku. Obecnie przeróżne marki prześcigają się, która z nich wprowadzi na rynek bardziej wartościowy dla maleństwa produkt, zarzekając się przy tym, że ich ich mleko jest dla dzieci najlepsze. Zaślepione reklamą i często atrakcyjną ceną matki, niejednokrotnie nie zagłębiają się w szczegóły oddziaływania modyfikowanego mleka na ich pociechę. 

Noworodek spożywa mleko w proszku? Oto jaki wpływ ma na jego rozwój 

Dziesiątki, o ile nie setki ekspertów, na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat, odniosło się do tematu mleka z proszku, dokładnie badając, czy rzeczywiście ma ono tak pozytywny wpływ. Czasem bywa tak, że mleko sztuczne jest podawane na zmianę z mlekiem matki, jednak zdecydowanie częściej jest po prostu całkowitym zamiennikiem. Nim jednak zapadnie ostateczna decyzja o podawaniu dziecku mleka modyfikowanego, warto zagłębić się w kilka faktów na temat tego, czy i jaki ma ono wpływ na rozwój maleństwa. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

>> Zobacz mleko modyfikowane Bebilon Profutura <<

Zdaniem ekspertów, dziecko karmione mlekiem z piersi matki, może mieć nawet o 300% więcej drobnoustrojów probiotycznych. Podawanie maleństwu mleka z proszku, znacząco ogranicza przyswajanie się w jego organizmie tych dobrych bakterii, które są tak korzystne dla jego zdrowia.

>> Zobacz mleko modyfikowane Nestle, Nan Optipro Plus 1 <<

Po jednorazowym podaniu butelki jelita niemowlaka potrzebują aż do 4 tygodni, aby wrócić do stanu dziecka karmionego wyłącznie piersią, co oznacza, że mleko modyfikowane zaburza równowagę flory bakteryjnej twojego dziecka. 

>> Zobacz mleko modyfikowane Bebilon, Mleko, 1 <<

Kolejnym czynnikiem jest szybsze wytwarzanie się alergii u dziecka, które jest dokarmiane mlekiem z proszku. Wyłączne karmienie piersią wspomaga wczesne dojrzewanie bariery jelitowej, która stanowi pasywną przeszkodę dla cząsteczek alergenu. 

>> Zobacz  mleko modyfikowane Nestle, Nan Optipro Plus 1 HM-O <<

Dzisiaj grzeje: 1. Była gwiazdą TVP, kochały ją miliony. Odeszła w samotności i zapomnieniu

2. Polsat przekazał pilne wiadomości od IMGW. Wydano ostrzeżenia pogodowe dla 5 województw

Kolejnym negatywnym skutkiem karmienia sztucznym mlekiem jest częstsze występowanie u niemowlęcia kolek jelitowych oraz trudności z wypróżnianiem. Specjaliści nie mają wątpliwości, że decydując się na całkowite karmienie piersią oferujemy dziecku najlepsze możliwe mleko. Jest kompletne i najlepiej spełnia jego potrzeby żywieniowe.

>> Zobacz mleko modyfikowane Bebiko, 1, NutriFlor+ <<

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ugotowała ziemniaki inaczej niż zwykle z dodatkami, które każdy ma pod ręką. Mąż zaczął ją nosić na rękach
  2. Zdjęcie jest przerażające. Fani zobaczyli na nim Patrycję Markowską i pobledli
  3. Oko wypełniło mu się krwią i nagle stracił wzrok. Gwiazdor "Kiepskich" przeżył dramatyczne chwile
  4. Jarosław Kaczyński nie wiedział, że jest filmowany. Kontrowersyjne nagranie z Sejmu
  5. Waloryzacja emerytur 2020. OGROMNE podwyżki, znamy już datę

Następny artykuł