Myśleli, że urodziła martwego wcześniaka, 8 minut później lekarzom odebrało mowę. Musieli 4 dni chłodzić mózg noworodka

Myśleli, że urodziła martwego wcześniaka, 8 minut później lekarzom odebrało mowę. Musieli 4 dni chłodzić mózg noworodka Źródło: screen/lolmania/

Noworodek urodził się zbyt wcześnie, dlatego lekarze byli przekonani, że maleństwo już nie żyje. Kilka minut później stało się coś zdumiewającego, a kolejne wydarzenia aż odbierają mowę.

Noworodek, który przyszedł na świat, miał być zdrowym, pełnym sił dzieckiem. Niestety jeszcze w czasie trwania ciąży specjaliści odkryli druzgoczącą prawdę, która zadecydowała o natychmiastowym, przedwczesnym porodzie. Wszyscy byli przekonani, że maleństwo nie żyje, a załamana matka zachodziła od płaczu. Już po kilku minutach wydarzyło się coś, czego nikt nie był w stanie przewidzieć. 

Byli pewni, że noworodek jest martwy. Późniejsze wydarzenia odbierają mowę 

Bex i jej mąż Martin byli wstrząśnięci, gdy w 5. miesiącu ciąży dowiedzieli się, że ich nienarodzona jeszcze córeczka ma poważne problemy z sercem i natychmiast musi dojść od cesarskiego cięcia. Dbając o dobro swojej pociechy, bez wahania zgodzili się z lekarzami. Na świat przyszła maleńka Willow, jednak w przeciwieństwie do innych noworodków, nie zapłakała ani razu. 

Specjaliści wykryli zatrzymanie akcji serca i choć wiedzieli, że będzie to praktycznie niemożliwe, postanowili walczyć o przywrócenie funkcji życiowych. W tym czasie Bex przekonana, że jej córeczka nie żyje, zaczęła przeraźliwie krzyczeć. To było najdłuższe i najstraszniejsze 8 minut jej życia, jednak gdy już upłynęły, lekarzom odebrało mowę, bowiem dziewczynce udało się przywrócić wszystkie funkcje. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Przez 4 dni chłodzili jej mózg 

Specjaliści nie dali jednak świeżo upieczonym rodzicom nacieszyć się maleństwem. Willow od razu trafiła do inkubatora, gdzie po podczepieniu do porażającej ilości rurek, obniżono jest temperaturę ciała do 33 stopni. Była to tzw. "hipotermia mózgu”, czyli inaczej "selektywne chłodzenie mózgu”. W ten sposób lekarze musieli się upewnić, że w czasie zatrzymania funkcji życiowych, nie doszło do trwałych uszkodzeń mózgu. 

Dzisiaj grzeje: 1. Anna Przybylska nie chorowała jedynie na raka. Po latach na jaw wyszły PRZERAŻAJĄCE szczegóły

2. Po koncercie Martyniuka znaleźli zwłoki polityka PiS. Tragiczną śmierć nagrała kamera monitoringu

Dziewczynka spędziła tak 4 dni, a rodzice nawet nie mogli jej dotknąć. Po tym czasie nastał wreszcie lepszy czas, a Willow zaczęła nabierać sił. Dziś ma 1,5 roku a małżeństwo choć pozostaje czujne, może odetchnąć z ulgą. 

- Powiedziano nam, że nadal istnieje ryzyko, że córka może mieć problemy z rozwojem, ale jak na razie wszystko jest w porządku. Jest całkowicie zdrowym dzieckiem - powiedział Martin. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Rząd ZMIENIA ZASADY dotyczące emerytur. Jedni zyskają dużo więcej, inni stracą
  2. Uwielbiana aktorka ciężko choruje. „Zaczęłam przygotowywać się do śmierci”
  3. Kasia Cichopek zabłysnęła niezwykłym wyczuciem stylu. Pokazała się w swetrze, który każda kobieta powinna mieć w szafie na jesień 2019
  4. 3 znaki zodiaku, które nigdy nie powinny mieć partnera. Ich życie będzie o wiele lepsze bez drugiej połówki
  5. Andrzej zobaczył suknię ślubną córki i zamarł, choć była zjawiska. Potem spojrzał na kreację żony i aż ukląkł

Źródło: lolmania 

Następny artykuł