Bardzo smutne. Noworodek miał 25 zawałów serca w ciągu 24 godzin

Bardzo smutne. Noworodek miał 25 zawałów serca w ciągu 24 godzin Źródło: .

Noworodek przeszedł 25 zawałów serca w ciągu 24 godzin. Wydaje się niemożliwym, żeby małe dziecko wytrzymało coś takiego. Lekarze do końca nie wiedzieli, jaka jest przyczyna takiego zachowania organizmu.

Noworodek urodził się jako okaz zdrowia, dopiero później pojawiły się komplikacje. Lekarze przez długie miesiące nie potrafili do końca określić, co powoduje jego zawały serca. Chłopiec o mało nie umarł w rękach swojego taty.

Noworodek nagle zaczął źle się czuć. Jego stan był krytyczny

Maluch początkowo trafił do szpitala z objawami zatrucia. Po dokładnych badaniach lekarze poznali straszną prawdę - noworodek cierpiał na wrodzoną wadę serca, nazywaną "przerwanym łukiem aorty". Kiedy został poddany operacji, wszyscy sądzili, że już nic gorszego nie może go spotkać. Bardzo się mylili. Niedługo potem mama, 30-letnia Fauve Syers zauważyła, że jej dziecko nagle stało się śpiące, a skóra zaczęła przybierać szaro-niebieską barwę. Była przerażona.

Noworodek trafił natychmiast do szpitala, a zespół 40 lekarzy nadal miał trudności z określeniem, co wywołało tak nagłe pogorszenie stanu zdrowia dziecka. Był w stanie krytycznym i gdyby nie szybka reakcja rodziców, zmarłby w ciągu kolejnych kilku godzin. Podczas pobytu w szpitalu chłopczyk szybko doczekał się kolejnej operacji, tym razem na otwartym sercu. Podczas zabiegu serce Theo zatrzymało się, a krótko później jeszcze raz. Lekarze cudem go uratowali, a przed problemy zdrowotne noworodek musiał zostać w szpitalu na całe 3 miesiące.

W jedną noc doznał 25 zawałów serca. Tata modlił się, by to nie były ich ostatnie chwile

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Po powrocie do domu radość trwała bardzo krótko. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia chłopiec doznał zawału serca. Przestało bić na całe 12 minut i znów cudem udało się oszukać przeznaczenie i przywrócić chłopca do życia. Święta i Nowy Rok były najbardziej stresującym okresem. Z kolei w nocy z 30 na 31 stycznia Theo doświadczył 25 zawałów serca w ciągu zaledwie 24 godzin.

Dzisiaj grzeje: 1. Zwycięzca Eurowizji walczy o życie. Lekarze dają mu maksymalnie 4 lata 
2. Będzie niebezpiecznie. Ogłoszono alerty dla aż 10 województw, zacznie się już za kilka godzin

- To było przerażające! Miał atak po ataku. Alarm, który za każdym razem wył na cały szpital, sprawił, że była to dla personelu jedna z najbardziej pracowitych nocy, jaką mogli sobie wyobrazić… Obserwowałem, jak personel robi wszystko, co w jego mocy, aby przywrócić mu czynności życiowe. Błagałem, żeby każdy z kolejnych oddechów mojego dziecka nie był tym ostatnim - opowiada tata Theo.

Zanim chłopiec ukończył 1. rok życia, miał za sobą 30 zatrzymań akcji serca i 19 operacji. Okazało się, że na jednej z komór serca znajdowała się blizna, która zakłócała jej pracę. To była bezpośrednia przyczyna zawałów.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Gwiazda "Klanu" doznała śmierci klinicznej. Dziś opowiada o przerażającym przeżyciu
  2. Emerytury 2020. Znamy już stawkę i wysokość waloryzacji
  3. Polki dostaną większe emerytury! Lada dzień wielkie podwyżki, wiemy o ile
  4. GIS bije na alarm! Konkretne jajka mogą być skażone, pod żadnym pozorem ich nie jedz i nie używaj do wypieków
  5. Genialny sposób babć na rozpadające się pierogi. Dzięki niemu zawsze będą idealne, teściowa będzie ci zazdrościć

Źródło: Popularne

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News