Niedługo odbędzie się pogrzeb nieludzko porzuconego noworodka. Policja nadal szuka informacji, mógł być ofiarą przemocy

Niedługo odbędzie się pogrzeb nieludzko porzuconego noworodka. Policja nadal szuka informacji, mógł być ofiarą przemocy Źródło: Unsplash.com Luma Pimentel

Noworodek został znaleziony niedawno w porażających warunkach. Ktoś porzucił go w sortowni odpadów. Pracownicy, widząc foliową paczkę, nie spodziewali się, że w środku znajdą ciało dziecka. Wstrzymano wtedy działanie zakładu i wezwano służby. Ta oburzająca sprawa była w ostatnim czasie głośnym tematem w mediach. Właśnie przekazano informacje o terminie pogrzebu.

Po tym, jak noworodek został znaleziony w sortowni śmieci, wciąż trwa śledztwo. Nie wiadomo, kto i czemu porzucił dziecko. Z racji że przeprowadzono już sekcję zwłok chłopca, można było zająć się pogrzebem. Mimo to okoliczności zabójstwa wciąż nie są jasne. Wszystko będzie wyjaśniane w toku dalszego prowadzonego przez służby śledztwa.

Noworodek znaleziony w sortowni śmieci. Wiadomo, kiedy pogrzeb

Dużym problemem w dochodzeniu jest fakt, że do sortowni śmieci w Czerwonym Borze, w którym znaleziono zwłoki noworodka, trafiają śmieci z 26 gmin z dwóch różnych województw (21 gmin z Podlasia i 5 z Mazowsza). Choć każdy transport został nagrany przez monitoring, ustalenie, którym transportem przywieziono zwłoki dziecka, nie będzie łatwe.

Na pewno śledztwo ułatwił fakt, że śledczy przeprowadzili już sekcję zwłok, dzięki czemu ustalono przyczyny śmierci, którą był uraz wielomiejscowy, dokonany przez osobę trzecią. Z braku informacji o jakiejkolwiek rodzinie, chłopiec będzie pochowany na cmentarzu komunalnym w Zambrowie. Uroczystości pogrzebowe odbędą się 18 maja o 13:30.

Policja wciąż poszukuje rodziny chłopca i potencjalnego sprawcy

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTÓW POD GALERIĄ

- Wszystkie osoby mające wiedzę na temat tej zbrodni proszone są o kontakt z funkcjonariuszami Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. [...] Każda przekazana policjantom informacja, nawet anonimowa, zostanie dokładnie sprawdzona - informował rzecznik prasowy policji na Podlasiu, Tomasz Krupa.

Dzisiaj grzeje: 1. Stało się. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło właśnie przebicie kolejnej bariery
2. Skutek kwarantanny, o którym się nie mówi. Chodzi o dzieci, pediatrzy ostrzegają rodziców

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie zabójstwa noworodka 12 maja, chłopca znaleziono w sortowni 8 maja. Śledztwo jest prowadzone w kierunku przestępstwa klasyfikowanego jako zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. Sprawcy grozi od 12 lat więzienia, do dożywotniego pozbawienia wolności.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Aloes ma wiele zdrowotnych zastosowań. Kilka powodów by po niego sięgać
  2. Ojciec znanego gwiazdora przekazał smutną wiadomość. Jego syn nie żyje. Miał zaledwie 26 lat
  3. Wyciekło nagranie z córką Wiśniewskiego. Wideo mówi samo za siebie
  4. Ciężko w to uwierzyć, ale na zdjęciu jest aż sześć kotów. Tylko 5% osób zauważa szóstego za pierwszym razem
  5. Pilne spotkanie sztabu kryzysowego. Wszystko w polskim epicentrum wirusa
  6. Wyrzucanie obierek po ogórkach jest niewybaczalnym błędem. Zachowaj je z ważnego powodu

Źródło: Białystok Online

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News