Otworzył kosz na pranie w swoim domu i dokonał strasznego odkrycia. Zobaczył ledwo żywego noworodka i musiał działać szybko

Otworzył kosz na pranie w swoim domu i dokonał strasznego odkrycia. Zobaczył ledwo żywego noworodka i musiał działać szybko Źródło: Unsplash/Fé Ngô

Noworodek został odnaleziony w koszu na pranie przez jednego z domowników. Dziecko było w złym stanie, więc trzeba było działać bardzo szybko.

Noworodek został znaleziony w koszu na pranie przez jednego z domowników. Dziecko było w takim stanie, że osoba, która dokonała tego zaskakującego odkrycia, musiała błyskawicznie podjąć działanie. Nie było ani chwili do stracenia. 

Noworodek ukryty w koszu na pranie

Noworodek został porzucony przez matkę w koszu na pranie. 20-latka najprawdopodobniej ukrywała ciążę i urodziła dziecko w domu. Później desperacko chciała je ukryć, a gdy dostała krwotoku, zostawiła niemowlę i udała się do szpitala.

Do zdarzenia doszło 7 września w Łosicach. Jeden z domowników dokonał szokującego odkrycia. Wydobył maleństwo z kosza i natychmiast zaczął działać, by uratować życie dziecka. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Stan zdrowia dziecka nie był dobry

20-latka włożyła nowo narodzoną córkę do foliowej torby, bez zabezpieczonej pępowiny i ukryła ją w koszu na bieliznę. Całe szczęście niedługo po tym zdarzeniu pojawił się tam jeden z domowników. Gdy zobaczył dziecko, zareagował jak najszybciej potrafił. 

Obecnie noworodek przebywa pod opieką lekarze, ale jego stan jest ciężki. Nie wiadomo, jaka była motywacja matki. Najprawdopodobniej dziewczynę przerosła sytuacja, spanikowała i zachowała się w najgorszy z możliwych sposobów. Teraz grozi jej poważna kara. 

- W poniedziałek usłyszała zarzuty. Działając w zamiarze ewentualnym pozbawienia życia urodzonego dziecka, znajdując się w okresie porodu i będąc pod wpływem jego przebiegu, usiłowała dokonać zabójstwa urodzonej córki - mówi prokurator rejonowa w Siedlcach Katarzyna Wąsak.

20-latka nie przyznała się jednak do winy. Matka przed procesem zostanie również poddana obserwacji sądowo-psychiatrycznej. Od werdyktu specjalistów będzie zależało czy zostanie jej postawiony zarzut usiłowania zabójstw własnego dziecka. 

Dzisiaj grzeje: 1. Krystyna Loska dziś. Nie uwierzycie jak wygląda legendarna spikerka. Ma 82 lata
2. Roksana Węgiel pokazała się na scenie w kombinezonie tak obcisłym, że wszyscy mogli dokładnie obejrzeć jej pupę. Przesadziła?

Noworodek najprawdopodobniej nie przeżyłby, gdyby nie interwencja jednego z domowników. Być może znalazca usłyszał jakieś odgłosy dobiegające z kosza na bieliznę i postanowił to sprawdzić. Nie spodziewał się, że znajdzie tam dziecko. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. REWOLUCJA w kodeksie pracy 2020. Te zawody dostaną podwyżki po kilkaset złotych
  2. Gwiazda TVN przeżyła horror. To, co robił jej ojciec jest straszne
  3. Samotny tata nie radził sobie z włosami małej córki. Wtedy podjął krok, o którym w życiu nikt by nie pomyślał
  4. Poszła z kotem do weterynarza, bo co miesiąc rodził młode. Jego diagnoza zwaliła ją z nóg
  5. Oświadczał się swojej dziewczynie. Wtedy wyznała mu tajemnicę, którą ukrywała przed nim od 15 lat, a jego aż zatkało
     

Źródło: Radio dla Ciebie 

Następny artykuł